(PRA)WYBORY SAMORZĄDOWE W NOWYM SĄCZU – Część 13 – OBYWATELSKA LISTA (POTENCJALNYCH) KANDYDATÓW DO RADY MIASTA. Zrobiliśmy duże rozpoznanie. Pytaliśm…

Podobne

Udostępnij

(PRA)WYBORY SAMORZĄDOWE W NOWYM SĄCZU – Część 13 – OBYWATELSKA LISTA (POTENCJALNYCH) KANDYDATÓW DO RADY MIASTA.

Zrobiliśmy duże rozpoznanie. Pytaliśmy wiele osób. Wpłynęło wiele listów. Dziękujemy wszystkim za zgłoszenia. Uwzględnione zostały w zasadzie wszystkie zgłoszenia. Korzystałem także z przesłanych uzasadnień.

Podały nazwiska. Co ciekawe, powtarzały się często. To jest znamienne. Kompetencje przebijają się do świadomości ogólnej.

No teraz bardzo ważna sprawa: Nie konsultowaliśmy niczego z osobami na tej liście. Po prostu podamy ich nazwiska z krótkimi charakterystykami. A może nawet, gdy te osoby odnajdą się na tej liście, to wstąpi w nie odwaga do rozpoczęcia aktywności publicznej.

Poza tym, dobrze jest doceniać kompetencję, niezależnie od okoliczności. To także forma aktywności edukacyjnej i obywatelskiej w Nowym Sączu.

Nie jesteśmy skazani na polityków, na karierowiczów politycznych w sądeckiej radzie miasta. Istnieją w Nowym Sączu ludzie predestynowani kompetencją. I ich postanowiliśmy wskazać, zaprezentować. Zdaję sobie sprawę, że takich osób jest znacznie więcej w Nowym Sączu.

Oto lista!

Zaczynamy od kobiet…

Bogusława Pawlikowska – szefowa osiedla Nawojowska, bodaj najbardziej aktywnego i obywatelskiego osiedla w Nowym Sączu, zna się na edukacji dzieci i młodzieży.

Agnieszka Łobodzińska-Obrzut – aktywna medialnie, działaczka społeczna, wrażliwa na potrzeby ludzi i środowiska, aktywna w zakresie polityki krajowej i w temacie lokalnych spraw samorządowych i obywatelskich.

Ewa Stasiak-Kubacka – aktywistka społeczna, dysponuje także imponującą wiedzą inżynierską, ale także wrażliwością obywatelską.

Wiesława Borczyk – działa z seniorami w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, osoba wszechstronna.

Kinga Cepiga – umysł ścisły i matematyczny. Przy tym pełna empatii aktywistka społeczna, która rozumie potrzeby niepełnosprawnych, ale także przedsiębiorców.

Małgorzata Surowiak, aktywistka przy schronisku zwierząt, mocną osobowość, ale także aktywna na polu obywatelskim.

Danuta Binek – aktywna w przestrzeni publicznej, zawsze mądrym i wyważonym głosem, erudytka, ale znawczyni problematyki społecznej.

Barbara Żytkowicz – działaczka i aktywistka społeczna, przedsiębiorczyni, znawczyni problematyki biznesu, niepełnosprawności; działaczka na rzecz poszerzania praw kobiet.

Jolanta Augustyńska – miłośniczka gór, inżynierka, miłośniczka przyrody, kobieta aktywna i pełna empatii.

Maria Molenda – kobieta wszechstronna, doktorka nauk humanistycznych, historyczka, popularyzuje wiedzę na temat Bolesława Barbackiego, ale i sojuszu z Ukrainą.

Alicja Hebda – znana sądecka animatorka kultury.

Anna Lorek – nauczycielka z wieloletnim stażem, pedagog specjalny, ekspertka w dziedzinie edukacji.

Anna Majka – działaczka społeczna i obywatelska.

Karolina Solecka – kreatywna urzędniczka samorządowa, aktywna miłośniczka sportu, motywatorka.

Edyta Danielska – działaczka obywatelska, miłośniczka historii, także miasta, znawczyni spraw edukacji młodzieży.

Joanna Otto – działaczka publiczna i obywatelska, protagonistka praw zwierząt.

Sylwia Kulczyk – działaczka społeczna, animatorka kultury i historii Sądecczyzny.

Małgorzata Broda – menedżerka kultury, znawczyni spraw obywatelskich.

Grażyna Cempa-Pulit – edukatorka, animatorka sportu i aktywizacji ruchowej wśród dzieci i młodzieży, działaczka społeczna.

Bożena Kiemystowicz – działaczka na rzecz zdrowia publicznego, znawczyni spraw edukacji zdrowotnej.

A teraz mężczyźni…

Wojciech Knapik – zgłoszony już jako kandydat na prezydenta, ale na radnego nadaje się także, to oczywiste. Przedstawiony obszernie w odcinku 11.

Andrzej Szarek – profesor sztuki, artysta, jego przedstawiać także nie trzeba.

Tomasz Popiela – aktywny publicznie, znawca problematyki samorządowej i wielu obszarów życia publicznego, zawsze chętny do pracy na rzecz obywateli miasta i jego transparentności.

Mieczysław Kaczwiński – człowiek wszechstronny, mocno aktywny na poziomie spraw samorządowych i obywatelskich, zarządza sądeckim hospicjum.

Bogusław Kołcz – organizator i wychowawca młodzieży, znawca edukacji.

Grzegorz Mirek – szeroka wiedza społeczna i polityczna, duża wiedza techniczna – infrastruktura, czynnie aktywizuje lokalną społeczność, propagator sportu, trener, doświadczenie w administracji i biznesie.

Mariusz Rogowski – działacz i aktywista społeczny, skoncentrowany na sprawach przedsiębiorczości.

Dariusz Popiela – olimpijczyk, kajakarz, strażnik pamięci, działacz społeczny.

Antoni Rączkowski – działacz społeczny i osiedlowy, zaangażowany w sprawy na rzecz osiedla Gołąbkowice, krzewiciel zdrowego życia na dwóch kołach.

Adam Orzechowski – matuzalem, prawdziwy arystokrata myśli.

Łukasz Połomski – doktor nauk humanistycznych, propagator historii, znawca edukacji, publicysta.

Bartosz Szarek – działacz społeczny i obywatelski, publicysta, znawca muzyki.

Grzegorz Ormiański – działacz społeczny, organizator akcji charytatywnych.

Robert Hoffmann – publicysta, działacz społeczny i medialny, aktywista obywatelski.

Tomasz Sułkowski – organizator aktywności obywatelskiej, menedżer turystyki, popularyzator wiedzy.

Jakub Bulzak – edukator, doktor, znawca historii, publicysta, wiele talentów.

Piotr Piwowar – aktywista społeczny, orator, znawca wielu tematów.

Wojciech Binek – aktywista i społecznik, zaangażowany w działalność obywatelską, propagator sportu.

Andrzej Stec – aktywista sportowy, sportowiec wyczynowy, trener, edukator.

Ryszard Florek – ojciec sądeckiego biznesu. Przedsiębiorca, organizator, wizjoner. Tylko, czy jemu będzie się chciało zaangażować w radę miasta? On byłby także odpowiednim kandydatem na prezydenta miasta.

Kobiet na liście jest 20, a mężczyzn 20. Uzyskaliśmy parytet! Przepraszam także za niepełne charakterystyki osób. Korzystałem w znacznej mierze z przesłanych uzasadnień.

Liczę się także i z tym, że niektóre osoby wydadzą się kontrowersyjne, ale bardzo proszę o wstrzymanie się od złośliwych uwag i komentarzy. Wszystkie wskazane osoby są niejako na tej liście – gościnnie. Także społecznie i edukacyjnie.

Wyobrażacie sobie taką listę kandydatów na radnych? Radnych OBYWATELSKICH. Ona zdominowałaby w cuglach inne listy partyjne.

Wokół takiej listy mógłby ukonstytuować się prawdziwy sądecki RUCH OBYWATLEKSKIEJ ODNOWY.

Tak, to osoby, które mogłyby zająć miejsca w fotelach radnych. Zastąpić tych obecnych radnych. Nie będę się pastwił i wymieniał tych, którzy dali poznać się przez szczególne uwikłanie polityczne i pełną dyspozycyjność partyjną i wobec lokalnych „wodzów”.
Są i tacy, którzy dodatkowo dali się poznać poprzez arogancję, a nawet butę. Dodatkowo napędzaną ignorancją i brakiem kompetencji. Ta mieszanina cech pozwala na powiedzenie każdej głupoty.

Niestety, część z tych osób znowu zasiądzie w ławach radnych. Dostaną „jedynki” na liście wejdą do składu rady miasta Nowego Sącza. I najpewniej nic nie zmieni się w ich zachowaniu. A my będziemy bojkotować obserwację sesji rady, albo oglądać je dla doznań perwersyjnej zabawy.

Trzeba to jeszcze raz teraz powtórzyć: Nie jesteśmy skazani na polityków, na karierowiczów politycznych w sądeckiej radzie miasta. Możemy wybrać ludzi kompetentnych.

Przypominam także, że osoby na liście stały się także automatycznie ELEKTORAMI i będą wskazywać prezydenta miasta Nowego Sącza. O tym napiszę w kolejnym odcinku.

[vid_embed]

Źródło

spot_img