Polskę zaleje fala elektrozłomu z Europy Zachodniej? Rząd zapowiada dopłaty do u…

Podobne

Udostępnij


Polskę zaleje fala elektrozłomu z Europy Zachodniej? Rząd zapowiada dopłaty do używanych aut elektrycznych, wynikający z rewizji KPO (KE ma dwa miesiące na formalną ocenę rewizji KPO). Czy to oznacza, że Polska stanie sie rynkiem zbytu dla używanych aut elektrycznych z Niemiec? I jeszcze polski rząd do tego dopłaci? Zakup używanego auta elektrycznego zawsze jest dużym ryzykiem. Wraz z wiekiem rośnie prawdopodobieństwo pojawienia się problemów z baterią, uniemożliwiając korzystanie z pojazdu. Producenci przecież nie przewidują napraw akumulatorów. Jeśli pojawi się problem, to można jedynie wymienić całą baterię, a koszt tego idzie w dziesiątki tysięcy złotych, często przekraczając rynkową wartość całego auta.


137 osób polubiło posta

Źródło

10 KOMENTARZE

 1. Serio przy skali wałków jakie się dzieją teraz w autohandlach to ktoś wprowadzi dopłaty do używanych elektryków? Jak w PL nikt tego nie potrafi diagnozować i serwisować. Ale będą spektakularne pożary

 2. Kolejny debilny pomysł obok kredytu 0%. Zgadnijcie czemu Niemcy od tego roku wycofali się z dopłat do aut elektrycznych? Bo okazało się że producenci sztucznie zawyżali ich ceny. Po zniesieniu dopłat ceny spadły…magia normalnie. W tym wypadku będzie tak samo. Ceny aut używanych pójdą w górę XD

 3. Życie nam się utrudnia bo ekologia a tu rząd chce zrobić z naszego kraju śmietnik Europy! Czy te pieprzone sprzedawczyki już za parę srebrników sprzedadzą samych siebie. Precz z brudnymi łapami od naszego kraju.

 4. To co pani pisze jest oderwane od rzeczywistości. Po pierwsze, mowa jest o samochodach używanych, mających do 4 lat. Tym samym takim czteroletnim samochodem będzie można spokojnie pojeździć następne 10 lat. Po tych dziesięciu latach samochód nadal będzie jeździł z nieco zmniejszonym zasięgiem… ale nadal będzie jeździł.

  Jeżeli właściciel zdecyduje się za 10 lat wymienić w nim baterię, to zapewne będzie mógł to zrobić. Podobnie jak mogą to dziś zrobić posiadacze 10 letnich samochodów Nissan Leaf. Chciałbym w tym miejscu zaznaczyć, że ceny baterii do samochodów na przestrzeni dekady spadły o 90%. Dzisiaj nikt nie jest wstanie przewidzieć jaki bardzo niska będzie to kwota za baterie w 2035 roku. Z takich ciekawostek powiem, że do 10 letniego Nissana Leaf można włożyć baterię o kilkukrotnie większej pojemności względem tego jakie oferował producent w momencie opracowania tego produktu. Bardzo chętnie skontaktuję panią z osobą z Polski, która się tego typu tematami zajmuje i zapewne miałaby pani możliwość przejechania się takim kilkunastoletnim samochodem z zupełnie nową baterią.

  Przy założeniu limitu do 4 lat, będziemy mieli na rynku zupełnie inną pulę używanych samochodów elektrycznych. W większości przypadków będą to używane Tesle. Wynika to z tego jakie samochody zostały w głównej mierze wprowadzane na rynek. Z tego samego dofinansowania skorzystają też osoby kupujące samochody demo od dealerów, które mają do roku. Czyli mniej więcej podobnie jak to wygląda z samochodami spalinowymi demo lub z wyprzedaży rocznika.

  Obecnie codzienni jeżdżę 10 letnim samochodem elektrycznym. Dwa lata temu kupiłem samochód elektryczny by sprawdzić o co w tym chodzi… co jest prawdą… co jest kłamstwem… Z perspektywy tych dwóch lat mogę powiedzieć, że zdecydowanie powinienem samochód elektryczny kupić kilka lat wcześniej.

 5. Elektryki to zło a używany po upływie gwarancji baterii to jest złom . Miałem odczynienia z elektrycznymi samochodami porażką , ludzie nie dajcie się robić w bambuko .
  Z elektryków to tylko rower
  Auto tylko na paliwo

 6. gdzieś trzeba składować te śmieci. A rudy donek w zamian za fuchy dla kolesi wykona każde polecenie z berlina. Na początek likwidacja CPK i ratowanie siemensa polskimi środkami. Jak będzie grzeczny, może znowu pozwolą mu nosić torebkę Adolfiny Merkelowej

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj