POLSKA PO WYBORACH A MEGATRENDY NOWEGO ŚWIATA: NOWY RZĄD I STARE PROBLEMY?

🎉 17 października Nowa Konfederacja obchodziła swoje 10. urodziny! Sprawdź fotorelację z wydarzenia:
🔔 PIERWSZE POLSKIE WYDANIE KSIĄŻKI „ASTROPOLITIK. KLASYCZNA GEOPOLITYKA W ERZE KOSMICZNEJ” ZNAJDZIESZ W NASZEJ KSIĘGARNI:
👉 SPRAWDŹ CYKL ROZMÓW PRZEDWYBORCZYCH BARTŁOMIEJA RADZIEJEWSKIEGO:
📰 CZYTAJ ZA DARMO FRAGMENT KSIĄŻKI „ASTROPOLITIK”:
🔴 WSZYSTKIE TREŚCI NK CZYTASZ I OGLĄDASZ TERAZ ZA DARMO DZIĘKI WSPARCIU DARCZYŃCÓW. ZOSTAŃ JEDNYM Z NICH!:

⏩ Wspieraj bezpośrednio nasz kanał YT poprzez przycisk „wesprzyj” pod dowolnym filmem i otrzymuj bonusy: bit.ly/3JGeXDh
🔔 SUBSKRYBUJ NOWĄ KONFEDERACJĘ: 🔔
🔴 ODWIEDŹ KSIĘGARNIĘ NK:

❓ Wybory parlamentarne do 15 października 2023 doprowadziły do przetasowania na polskiej scenie politycznej. Obecnie to opozycja ma dużo większe szanse na utworzenie nowego rządu. Niezależnie od politycznego układu krajowych sił, na który nie zwraca uwagi rzeczywistość międzynarodowa, konieczne będzie znalezienie recept na bieżące oraz przyszłe problemy. Zastanówmy się zatem, w którym kierunku zmierza świat i jakiego rodzaju wyzwania stawia przed Polską!

🎬 Wysłuchaj dyskusji, w której udział wzięli:
👉 Bartłomiej Radziejewski,
👉 prof. Kazimierz Dadak,
👉 Sławomir Majman,
👉 Robert Kuraszkiewicz,
👉 Piotr Trudnowski,
👉 Tomasz Badowski,
👉 Jarema Piekutowski,
👉 Przemysław Gębala,

🎙️ Rozmowę prowadzi red. Jan Wróbel – publicysta, dziennikarz radia TOK FM.

Wydarzenie odbyło się 17 października we współpracy z Kinogramem w Fabryce Norblina w ramach obchodów 10-lecia Nowej Konfederacji.

🔔 SPRAWDŹ KSIĄŻKĘ ROBERTA KURASZKIEWICZA „ŚWIAT W CIENIU WOJNY”:

🔔 ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z WSZYSTKIMI TREŚCIAMI NK:

⏩ Wspieraj Nas również na Patronite. Zostań naszym patronem:

Nasze media:
👍 Facebook:
👍 Twitter:
👍 LinkedIn:

🔴 WSPIERAJ NOWĄ KONFEDERACJĘ:

#10latNK #debata #radziejewski #kuraszkiewicz #pomówmyrealnie #Polska #wybory2023

1. Z całym szacunkiem. Pan Prof. Kazimierz DADAK się myli. Robi podstawowy błąd w swych analizach. Traktuje państwa takie jak Chiny jak państwo demokratyczne. A Chiny takim państwem nie jest. Jest to błąd dość często spotykany, wręcz nagminny w śród zachodnich naukowców. Dane o PKB, o nakładach z takich państw jak Chiny czy Rosja nie są wiarygodne. One po prostu kłamią. Kłamstwo nawarstwia się od samego dołu do samej góry. Pracownik okłamuje szefa, szef kierownika i tak dalej. Co więcej mam wątpliwości np w ujawnianiu patentów. Chiny mogą nie patentować swoich wynalazków. Nie mówię że Chiny nie są potęgą. Bo są. Mówię o tym że przekazywane dane nie są wiarygodne.
    Przykład. Jaki jest wzrost/spadek populacji Chin? Jakie są oficjalne statystyki? I dla czego, fabryka Neste w Irlandii została zamknięta. Okazuje się ze zapotrzebowanie na mleko dla dzieci w Chinach spadło 2x. Nie wynika to z oficjalnych danych przekazywanych z Chin. Widziałem opinie, że za 20-30 lat Chiny będą liczyć grubo poniżej 700 milionów ludzi. Jaki będzie wtedy ich PKB?

2. Za dużo gadających głów za mało czasu!
    Czyli nie odnoszę korzyści z oglądania. Ile oni tych tematów podejmują, o rządzie czy gospodarce, czy o sile militarnej, a nawet o wyborach….. Prof. Dadak pominął najważniejszą rzecz, Polskę. Mniej interesuje mnie walka USA, Chin, Eu tylko pozycja Polski w tym świecie. Prowadzący jest rygorystyczny, powinien dać szanse temu statystykowi.

Jeden wielki bełkot. Co ja mam z tego wziąć. To powinno być podzielone na dwa panele co najmniej.