PiS znów uderza w kierowców Rząd PiS-SolPol chce wyrugować pojazdy na gaz z pol…

PiS znów uderza w kierowców❗

🔴Rząd PiS-SolPol chce wyrugować pojazdy na gaz z polskich dróg. Służyć temu ma ustawa o homologacji pojazdów, która przeszła przez Sejm RP. Może ona dotknąć właścicieli 3 mln aut. 🚘

📃Przez parlament przeszła ustawa o systemach homologacji pojazdów oraz ich wyposażenia. Ustawa jest napisana w stylu PiS-owskim, czyli „na kolanie”. Jest w wielu sprawach niejasna, opresyjna i niesie za sobą poważne zagrożenie dla całej branży autogazu oraz użytkowników 3 mln aut z napędem LPG.

💰W myśl ustawy przedsiębiorcy będą musieli zapłacić aż 8000 złotych za kontrolę TDT (Transportowy Dozór Techniczny). Ustawa zakłada także wprowadzenie dodatkowego przeglądu w ramach „sanacji” wyciągu ze świadectwa homologacji, którego koszt wyniesie ok. 330 złotych.

Przepisy te to kolejny dowód na regulacyjną obsesję rządu PiS i Solidarnej Polski. ✅Konfederacja wraz z przedstawicielami branży wezwała dziś Prezydenta Andrzeja Dudę do zawetowania tego drakońskiego prawa.

❌Dość walki z kierowcami‼️

Dołącz do Konfederacji Korony Polskiej