PiS, Platforma, a może Konfederacja? | Kraj wybiera #wybory2023

Szydłowiec to miasto w województwie mazowieckim, gdzie kolejny rok walczy się z największym odsetkiem bezrobocia. Piotr Witwicki rozmawia z mieszkańcami i lokalnymi przedsiębiorcami o tym, jak wyglądają ich wyborcze nastroje i czy problem bezrobocia ma wpływ na ich polityczne wybory.

„Kraj wybiera” to internetowy program video, w którym Piotr Witwicki, redaktor naczelny Interii oraz gospodarz „Wydarzeń” i „Gościa Wydarzeń” w Polsacie, rozmawia z mieszkańcami małych i średnich miejscowości. Nie tylko o wyborach, ale także o codziennym życiu, które determinuje i kształtuje ich sympatie i antypatie polityczne.

1. Komitet Wyborczy Wyborców Ruchu Dobrobytu i Pokoju skupia osoby nie będące członkami żadnych partii. To jedyny prawdziwie bezpartyjny komitet wyborców, skupiający zwykłych Polaków, mających dość indolencji polityków i politycznych rozgrywek partii telewizyjnych. KWWRDiP nie skupia osób na eksponowanych stanowiskach państwowych, a przedsiębiorców, nauczycieli, pracowników etatowych, dziennikarzy, rolników, pielęgniarki etc.. Powstał oddolnie i prowadzi kampanię z własnych środków. Lista nr 9.

2. czyli konfa będzie pasożytem blokującym powstanie rządu, tak jak tego potrzebują antypolskie służby, aby Polska słabła i była podatna na obce kombinacje. Ewentualnie czasem łaskawie zagłosuje po wielkich łapówkach/haraczach, bezdennie podłe i zdemoralizowane elity konfy