PiS i Suwerenna Polska próbują naśladować nasze działania i krzyczą, że prezydent Trzaskowski wprowadza w Warszawie ogromną strefę zakazu wjazdu dla starszych aut spalinowych (tzw. SCT), co uderzy w mniej zamożnych ludzi, a sami – ręka w rękę z KO, Lewicą i Trzecią Drogą – uchwalili ustawę, która na to pozwala!

Nowelizację ustawy o elektromobilności, która umożliwiła jednostkom samorządu terytorialnego tworzenie stref zakazu samochodów w każdym mieście oraz poszerzyła katalog pojazdów zwolnionych z zakazu wjazdu. Tylko #Konfederacja była przeciwko!

Z kolei obowiązek wprowadzenia stref zakazu dla aut spalinowych w polskich miastach powyżej 100 tys. mieszkańców to jeden z elementów Krajowego Planu Odbudowy, na który zgodził się PiS. Plany dotyczące promocji takich stref znalazły się także w przyjętej przez Radę Ministrów w 2019 roku „Strategii Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 roku”.

Oto zakłamana polityka PiS w praktyce – realizują lewicową agendę równie gorliwie co PO. Konfederacja jako jedyna staje w obronie wolności Polaków!