PILNE: POLSKA ZOBOWIĄŻE SIĘ DO ODDAWANIA CZĘŚCI PKB UKRAINIE Nie, to nie żar…

‼ PILNE: 🇵🇱 POLSKA ZOBOWIĄŻE SIĘ DO ODDAWANIA CZĘŚCI PKB 🇺🇦UKRAINIE❓❗🤯

⛔️ Nie, to nie żart. Pojawiają się coraz silniejsze naciski na to, by Polska PRZEZNACZAŁA SWÓJ DOCHÓD KRAJOWY BRUTTO NA 🇺🇦 UKRAINĘ. Na ostatnim szczycie państw Trójmorza w Wilnie zapytano prezydenta Andrzeja Dudę właśnie o tę kwestię. Wspominał, że rzeczywiście negocjacje nad umowami trwają, zapewnił o pełnym poparciu Ukrainy ze strony Polski i o porozumieniu z Tuskiem w tej sprawie.

Co do samego procentu PKB, który miałby być przekazywany 🇺🇦 Ukrainie, możemy się jedynie domyślać z kontekstu wypowiedzi Prezydenta, że właśnie o taką umowę chodzi. PAD dodał też, że jest przekonany, iż rząd tego typu umowę podpisze, ale nie mamy na ten moment dokładnej jej treści. Dodać warto, że tego typu zobowiązanie przyjęła niedawno Łotwa, więc można się spodziewać, że naciski będą rosły wraz z kolejnymi krajami dołączającymi do pomysłu.

⛔️ Polityka „wszystko albo nic” prowadzona przez kolejny już rząd w zakresie wspierania Ukrainy jest skrajnie niebezpieczna, ponieważ w przypadku niepowodzenia operacji zatrzymania Rosji na terenie Ukrainy, Polska pozostanie skrajnie osłabiona, a być może i niemal bezbronna‼ Pamiętajmy, że oddaliśmy Ukrainie nie tylko gigantyczne środki pieniężne, ale przede wszystkim sprzęt wojskowy.

🇵🇱 Konfederacja od początku mówi jasno: POMOC ✅TAK, PRZYWILEJE ⛔️NIE‼ Nie może być mowy o oddawaniu wszystkich zasobów Ukrainie, zwłaszcza przy bezczelnej i skrajnie egoistycznej polityce prowadzonej przez nią w odwecie. Polska nie otrzymuje w tym układzie kompletnie nic, a straty przez nią ponoszone są katastrofalnie wysokie na bardzo wielu frontach.

Podajcie dalej‼

650 osób polubiło posta