Pewnie nie wszyscy wiedzą, co to się dzisiaj zadziało w Sejmie, więc spieszę z objaśnieniem. Otóż kilka dni temu pojawił się projekt „lex wiatrak”, który w podstawowych założeniach ma mrozić ceny energii, ale została tam dodana wrzutka o możliwości stawiania turbin wiatrowych 300 metrów od domów, wywłaszczaniu Polaków z ich gospodarstw pod wiatraki i stawianiu wiatraków na terenie parków krajobrazowych. Po prostu lobbing i bandyterka, tylko nikt nie wie, kto te przepisy przygotował.

Twarzą projektu stała się poseł Henning-Kloska z Polski2050, która szybko trafiła pod medialny ostrzał. W poniedziałkowym wywiadzie przyznała, że projektodawcą była Platforma Obywatelska, a samą ustawę dostała od przewodniczącego Klubu Koalicji Obywatelskiej – Borysa Budki. Ale cały czas nikt nie wie, od kogo projekt dostał poseł Borys Budka 😀

Ryszard Wilk z Konfederacji złożył dzisiaj wniosek formalny o to, by poseł Budka miał 5 minut na mównicy i podzielił się z Polakami informacją, kto mu ten projekt pod nos podstawił. Czy ma coś z tym wspólnego niemiecka firma Siemens albo żona głównego doradcy ds. klimatu z Polski2050, która jest dyrektorem polskiego oddziału duńskiej firmy produkującej turbiny wiatrowe? Trudno powiedzieć 😉

W każdym razie poseł Henning-Kloska zapewniła, że wrzutka o wiatrakach nie była wrzutką, tylko celowym dodatkiem do projektu ustawy, więc generalnie jest wszystko dobrze. Ona sama zresztą nałożyła swoją poprawkę zmniejszającą odległość wiatraków od domu z 500 do 300 metrów.

Jest dobrze. Ustawa jest dobra. Wiatraki są dobre. Lobbing jest dobry. Tylko wrzutka spadła z procedowania 😂 A na koniec poseł Henning-Kloska dostała….kwiaty xD Nikt nie wie za co. Może za świecenie przez kilka dni oczami w mediach za ten pisowsko-podobny gniot.

Dołącz do Konfederacji Korony Polskiej

Click Me