[PATRZĄC REALNIE] GŁUPAWKA POLITYCZNA W CZASACH PRZEŁOMU

Podobne

Udostępnij

🔴 WSZYSTKIE TREŚCI NK CZYTASZ I OGLĄDASZ TERAZ ZA DARMO DZIĘKI WSPARCIU DARCZYŃCÓW. ZOSTAŃ JEDNYM Z NICH!:
👉 KUP KSIĄŻKĘ B. RADZIEJEWSKIEGO „MIĘDZY WIELKOŚCIĄ A ZANIKIEM. RZECZ O POLSCE W XXI w.”:
🔔 ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z WSZYSTKIMI TREŚCIAMI NK:

⏩ Wspieraj bezpośrednio nasz kanał YT poprzez przycisk „wesprzyj” pod dowolnym filmem i otrzymuj bonusy: bit.ly/3JGeXDh
🔔 SUBSKRYBUJ NOWĄ KONFEDERACJĘ:
🔴 ODWIEDŹ KSIĘGARNIĘ NK:

„To najgłupsza, najbardziej wyzuta z myśli państwowej kampania wyborcza w polskiej historii. Niemniej z jej marginesów wyziera kilka naprawdę ważnych kwestii. Jaka jest wizja państwa partii walczących o zwycięstwo?” – analizuje Bartłomiej Radziejewski w swojej autorskiej rubryce z cyklu ”Patrząc realnie”!

⏩ Wspieraj Nas również na Patronite. Zostań naszym patronem:

Nasze media:
👍 Facebook:
👍 Twitter:
👍 LinkedIn:

#Radziejewski #wybory #Tusk #Kaczyński #PO #PiS

żródło

32 KOMENTARZE

 1. Należy wybrać partię, która ciągnie we właściwią stronę, bo partii idealnych nie ma.

  Dla Jarosława Kaczyńskiego najważniejsze są programy socjalne to jego obsesja, czyli potrzebuje dużo pieniędzy na nie, i jest wszystko w stanie poświęcić by zdobyć pieniądze na te programy socjalne.
  Sprzedawane są kolejne fragmenty polskiej niepodległości i samorządności za pieniądze na programy socjalne, tak się Unia federalizuje.
  To moja niezgoda z Pana oceną PIS, bo to o czym Pan mówił, to bardziej retoryka PIS.

 2. Nie zgadzam się z Panem co do opisu partii i ich podzialu na wolnorynkowe i socjalne. Byc moze wynika to z tego, gdzie Polska jest w oknie Overtona., ale mam chociaz nadzieję, xe zdaje sobie Pan sprawe, ze politologia w innych krajach moze tych pojec uzywac inaczej. Obawiam się, ze takie definiowanie tych pojec wzmacnia przekaz Konfederacji. Mam tylko nadzieję, ze wyborcy w taki sposób scent polityczbej nie widza. Szkoda, bo koncowa czesc filmu zawiera inspirujące rady dot. dobrania konkretnych kandydatów.

 3. Problemem, panie Radziejewski, jest bankructwo polskiej polityki zagranicznej rządów PiS, dotychczas słabo dostrzegane przez środowisko Nowej Konfederacji zapewne z racji polityczno-ideowych sympatii. Król jest nagi, a diagnozy Pańskie często błędne, a zawsze przesadzone. Czas zrozumieć rzeczywistość, która była do przewidzenia: nie robi się, w kontrze do Europy, unii strategicznej z państwem, któremu grozi scenariusz afgański, nie promuje się polityki prochińskiej, gdy USA chcą wyhamować potencjał rozwojowy Chin, nie dezawuuje się Trójkąta Weimarskiego jeżeli chce się być liderem regionu, a nie pomagierem Budapesztu, nie wspiera się Trumpa, który Europę traktuje jak konkurenta gospodarczego, czyli przeciwnika USA, który to Trump traktował Polskę jak zderzak przeciwko Niemcom dobwyrzucenia po użyciu, nie wspiera się pisowskiej polityki eskalowania konfliktu z Niemcami i innymi sąsiadami bo to prosta droga do izolacji i statusu kondominium niemiecko-rosyjskiego, z tych samych względów nie lekceważy się konfliktu z UE o praworządność, a de facto o zlikwidowanie w Polsce zasady trójpodziału władz, itd itd. itd.,Reasumując, wywrócenie stolika z kawą i oblanie niemal wszystkich partnerów zagranicznych to nie polityka tylko głupota. Więcej szacunku dla dokonań poprzedników w polityce europejskiej i wschodniej. Na pokutę proponuję odsłuchanie rozmów JMNowakowskiego z prezesem Szczepańskim we Wszechnicy, którzy próbują wyjaśnić pobudzonej emocjami prawicy realia polityki zagranicznej w kontrze do Waszych naiwnych wyobrażeń.

 4. Z tego calego bagna politycznego, chyba wybiore PiS, boje sie, ze jesli dojdzie do zmiany wladzy to nowa wladza rozpieprzy wszystko. Wprowadza swoje zmiany i bedziemy sie zbierac po tym kilka lat, na co w tej chwili, przy tym co sie dzieje, w skali swiatowej, moze sie dla Nas bardzo zle skonczyc.

 5. Z całym szacunkiem ale nie wiem co po nagranie odcinka o tym co brać pod uwagę przy głosowaniu skoro nie podaje się swojej rekomendacji i ewentualnie wyjaśnieniu dlaczego i już. Nie ważne czy to jest PiS, PO czy jeszcze ktoś inny. W swoich kryteriach nie wspomniał pan o tych którzy jeszcze nie mieli szansy się wykazać. I dlatego zagłosuje na konfederację. Bo ich program bije na łeb całą resztę wyścigu „tour de socialismo” etc. Jeżeli chodzi o tik toki i inne to Mentzen wyjaśnił to bardzo dokładnie, w swoim wykładzie o marketingu politycznym. Inaczej się po prostu nie da. Zwłaszcza, że ich czas antenowy WYNOSI 0 sekund. I to jest tylko marketing polityczny a tak na prawdę liczy się to co chcą zrobić. Reszta to tylko gra jak przyciągnąć ludzi którzy i tak nie głosują z rozsądku i jakiegoś researchu tylko z emocji.
  Oczywiście tutaj w NK jest na odwrót czyli praca u podstaw i cel daaaleeeeko siężny żeby zwiększać świadomość czytelników i widzów co się chwali. Ale najlepszym potwierdzeniem na to, że tik toki i inne kanały docierania do wyborców click-bajtem jest jedyną drogą, a na pewno najskuteczniejsza żeby przedzierać się przez ten POPISOWSKI beton od ponad 30 lat jest właśnie to, że kanały poważne, sensowne i ważne ‼️ TAKIE JAK NK mają 38 tyś subów i oglądalność na konkretnym poziomie a bzdety, głupoty i wszelkiego rodzaje pierdoły emocjonalne i click bajtowe śmieci – miliony. Bo większość jest…… Jaka jest.
  P.S
  Uważam, że to takie kanały jak NK powinny organizować debaty z politykami żeby zadawać konkretne pytania o bezpieczeństwo i gospodarkę Polski a nie wałkowanie i rozwalanie Polaków o aborcji z gwałtu których w zeszłym roku wg statystyk było w Polsce aż 0, lgbtqabcdź, i całej reszty ideologicznych wstawek tylko po to żeby obrócić jednych przeciw drugim.
  Dodam tylko jeszcze, że nie jestem ich fanatykiem i żelaznym elektoratem ale wolę dać im szansę niż po raz kolejny i kolejny głosować na „mniejsze zło” czyli wybierać czy wolę dostać plaskacza z lewej czy z prawej ręki.

spot_img