[PATRZĄC REALNIE] AFERA WIZOWA JAKO SYMPTOM SŁABOŚCI POLSKI. TĘ STAJNIĘ AUGIASZA TRZEBA OCZYŚCIĆ

🔴 WSZYSTKIE TREŚCI NK CZYTASZ I OGLĄDASZ TERAZ ZA DARMO DZIĘKI WSPARCIU DARCZYŃCÓW. ZOSTAŃ JEDNYM Z NICH!:
👉 KUP KSIĄŻKĘ B. RADZIEJEWSKIEGO „MIĘDZY WIELKOŚCIĄ A ZANIKIEM. RZECZ O POLSCE W XXI w.”:
🔔 ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z WSZYSTKIMI TREŚCIAMI NK:

⏩ Wspieraj bezpośrednio nasz kanał YT poprzez przycisk „wesprzyj” pod dowolnym filmem i otrzymuj bonusy: bit.ly/3JGeXDh
🔔 SUBSKRYBUJ NOWĄ KONFEDERACJĘ:
🔴 ODWIEDŹ KSIĘGARNIĘ NK:

„Nowa afera ujawnia prowizorkę ciągnącą się w MSZ i innych ministerstwach od wczesnych lat 90. – od rządów Hanny Suchockiej. Przez to możemy nie wykorzystać historycznych szans” – analizuje Bartłomiej Radziejewski w swojej autorskiej rubryce z cyklu ”Patrząc realnie”!

⏩ Wspieraj Nas również na Patronite. Zostań naszym patronem:

Nasze media:
👍 Facebook:
👍 Twitter:
👍 LinkedIn:

#Radziejewski #Wawrzyk #wizy #MSZ #afera

1. Ostatnie lata to katastrofa polskiego parlamentaryzmu. Nie istnieją żadne merytoryczne debaty między partyjne. Wszystko jest wprowadzane jednogłośnie, w pośpiechu i bezdyskusyjnie przez rząd. Ostatnia poważna dyskusja między partyjna była związana z Obronnością i toczyła się w bardzo trudnym momencie, tuż po rozpoczęciu inwazji na UA. Ale również i ona została ostatecznie sprowadzona do absurdu, po dopisaniu rzutem na taśmę i na kolanie sugestii, jakoby katastrofa Smoleńska była zamachem na Prezydenta LK dokonanym przez FR.

Komentarz Radziejewskiego bardzo trafny.

2. Tu mamy kwestię politycznej winy być może bez kary i PiS odnosi ogromne korzyści z totalnego wyjęcia sporu politycznego
    z merytorycznej debaty, racjonalnych ocen na rzecz tzw polityki tożsamościowej.
    Żadne regulaminy, służby cywilne nie pomogą jeśli nie będzie lidera o innych cechach, niż Kaczyński i Tusk, obiektywnie
    takiego lidera – brak.

3. Tę stajnię Augiasza trzeba oczyścić. Zgadzam się w 100% ale jak to zrobić? Kto to zrobi? Pieniacze z PiS i PO? Nię widzę mężów stanu którzy mogli by to szybko ogarnąć. W tych trudnych czasach, MSZ powinnno sterować Polskę pewna reką na szerokie wody a nie na milelizny korupcji. Może pomogą nam panie? Polki sa super-patriotyczne i łatwo wznosza się ponad zapiekłe podziały partyjne.