„Patologia”. Bosak grzmi w Sejmie: Rząd przedłuża socjal dla Ukraińców!

#polityka #sejm #bosak
W Sejmie odbyło się w środę pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Wszystkie kluby i koło Kukiz’15, z wyjątkiem Konfederacji, opowiedziały się za dalszymi pracami nad tym przedłożeniem.

W środę w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy, którzy znaleźli się w sytuacji konfliktu zbrojnego na terytorium ich kraju. Projekt ten zakłada między innymi przedłużenie legalności pobytu ukraińskich uchodźców wojennych do 30 czerwca bieżącego roku. Zgodnie z obecnymi przepisami ustawy, pobyt obywateli Ukrainy jest legalny, jeśli przybyli do Polski w okresie od 24 lutego 2022 r. do 4 marca 2024 r.

Konfederacja była jedyną partią, która chciała odrzucić projekt w pierwszym czytaniu. Za przyjęciem wniosku o odrzucenie głosowało 16 posłów, przeciw było 391, nikt się nie wstrzymał. W związku z tym Sejm skierował projekt do dalszych prac w Komisji Finansów Publicznych.

🔔🔔🔔 Subskrybuj Nasze Kanały 🔔🔔🔔
🔶🔶🔶 Kanał Wirtualna Polska: @wp-pl