Ostatnie tygodnie w debacie publicznej zdominował temat #KPO czyli Krajowego Planu Odbudowy, oczywiście w kontekście wypłaty Polsce należnych środków z Funduszu Odbudowy. Cała dyskusja skoncentrowała się tylkoWyświetl więcej na wymiarze sprawiedliwości i ustawie o Sądzie Najwyższym, która po konsultacji z Komisją Europejską miała uruchomić pieniądze dla Warszawy. Jakie są fakty? W #KPO jest kilkaset kamieni milowych do zrealizowania. Wśród nich są również takie, które zaskoczyły opinię publiczną, a nawet polityków partii rządzącej! Cały fundusz sfinansowany jest ze wspólnego długu (spłacany do 2058 r.) i nowych zasobów własnych UE, do których należą też nowe, unijne, federalne podatki. A samo #KPO jest podzielone na część pożyczkową i bezzwrotnej dotacji. Wymóg reformy wymiaru sprawiedliwości jest tylko maleńką, ale najgłośniejszą, częścią nałożonych na Polskę zobowiązań. #FunduszOdbudowy to nic innego jak pułapka, w której właśnie znalazła się Polska! Załączam link do aneksu do Decyzji Rady zatwierdzającej polski #KPO, tutaj można znaleźć wszystkie kamienie milowe: 👉https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/media/109330/PL_zalacznik.pdf A poniżej kamienie, które dotyczą wszystkich właścicieli aut spalinowych – czyli podatek od posiadania auta spalinowego już w 2026 roku!

0 osób polubiło posta