Osiem lat polityki w kontrze wobec osób prowadzących działalność gospodarczą to nie był – jak dziś mówi Jarosław Kaczyński – wynik „pomyłki”. To była realizacja jego konkretnych poglądów i głęboko osadzonych przekonań. Widzieliśmy to w planach rządu, widzieliśmy w projektach ustaw i rozporządzeń, widzieliśmy w wywiadach, w przemówieniach i w decyzjach kadrowych. Nikt dobrze życzący polskiej przedsiębiorczości nie będzie chciał u steru takiej ekipy.

1. PiS i Konfederacja jako jedyne mogą reprezentować polski interes narodowy. Każdy popełnia błędy, życie toczy się dalej i zamiast szukać tego co dzieli, trzeba szukać tego co łączy. Bycie w kontrze do wszystkich nigdy Konfederacji na dobre nie wyjdzie bo nigdy sama rządzić nie będzie.