Obchodzimy dzisiaj Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to jest …

Podobne

Udostępnij


Obchodzimy dzisiaj Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to jest wyrazem hołdu dla żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia za krew przelaną w obronie Ojczyzny 🇵🇱

Dlaczego akurat 1 marca? Tego dnia w 1951 roku w więzieniu mokotowskim wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”: Łukaszu Cieplińskim, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Batorym, Adamie Lazarowiczu, Franciszku Błażeju, Karolu Chmielu i Józefie Rzepce – byli oni ostatnimi ogólnopolskimi koordynatorami „Walki o Wolność i Niezawisłość Polski z nową sowiecką okupacją”.

Żołnierze niezłomni walczyli przeciwko postępującej sowietyzacji Polski. Byli z tego powodu prześladowani przez służby bezpieczeństwa, skazywani na kary śmierci i wieloletnie więzienie, torturowani. Według ustaleń Instytutu Pamięci Narodowej z rąk komunistycznych oprawców zginęło ponad 20 tys. osób, ponad 5 tys. żołnierzy podziemia antykomunistycznego sądy wojskowe skazały na karę śmierci.

❗️Wydobywanie na światło dzienne dotąd bezimiennych, przemilczanych, wyklętych bohaterów to nasze wielkie zadanie i wyzwanie – tym potrzebniejsze w czasach, kiedy u sterów nawy państwowej znaleźli się jawni anty-Polacy i zdrajcy polskiej racji stanu.

Cześć i chwała Bohaterom!
🇵🇱🇵🇱🇵🇱
1 III 2024

#KonfederacjaKoronyPolskiej
#AdMaioremDeiGloriam #PamiętaMY
#NarodowyDzieńPamięciŻołnierzyWyklętychŹródło

1 KOMENTARZ

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj