O tym główne media i partie systemowe Wam nie mówią! Jeśli dojdzie do zmiany Tra…

Podobne

Udostępnij


O tym główne media i partie systemowe Wam nie mówią!
Jeśli dojdzie do zmiany Traktatów UE Polska może zostać zmuszona do przyjęcia euro! W żadnym wypadku nie możemy się na to zgodzić!

Z jednej strony chcą zlikwidować prawo weta w UE, przez co nie będziemy mogli wyrazić skutecznego sprzeciwu, z drugiej strony chcą uchwalić zmianę Traktatów UE, a tam już wprost widnieje zapis, że „walutą Unii Europejskiej jest euro.” [Art. 3, ustęp 4, poprawka 7]

Po przyjęciu euro przez Chorwację, ceny wbrew zapewnieniom wyraźnie wzrosły. Natomiast Słowacja, która przyjęła euro w 2009 roku, po zaledwie dwóch latach zaczęła odstawać od sąsiadów pod względem wzrostu PKB per capita. Z kolei od 2020 roku według specjalistów Polskiego Instytutu Ekonomicznego, Słowacja zaczęła odnotowywać zauważalnie niższe wyniki PKB per capita niż Polska i Węgry.

Wyobraźcie sobie co by było gdyby wprowadzenie euro, które samo w sobie wprowadza również drożyznę, zbiegłoby się jeszcze z wysoką inflacją? Przecież dla wielu Polaków, a szczególnie tych mało i średnio zamożnych byłaby to finansowa katastrofa!
W dodatku trwale pozbawiłoby nas to kontroli nad naszą własną polityką pieniężną. Konfederacja od samego początku sprzeciwia się przyjęciu przez Polskę waluty euro ostrzegając przed konsekwencjami takiej decyzji. Suwerenna polityka pieniężna jest ważnym elementem dbania o dobrobyt Polaków!Źródło

5 KOMENTARZE

  1. Jest jeszcze druga strona „medalu”.Polacy są zadłużeni na potęgę bo jesteśmy biedną częścią tej wspaniałej UE i banki robią co chcą że swoimi stopami procentowym .W krajach z euro bank,który proponuje 13% to lichwa i idzie z torbami.

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj