No to się doczekaliśmy. Polski żołnierz ugodzony nożem przez forsującego naszą granicę bandytę, zmarł od odniesionych ran. Od lat ostrzegam, że niezdecydowana polityka państw UE wobec sytuacji na granicach spowoduje tylko, że problem będzie coraz większy i że dzięki niej doigramy się problemów jeszcze poważniejszych.

Z tej okazji trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie tylko w przypadku zamachu na życie naszego żołnierza, ale w każdym przypadku, kiedy atakowana jest fizycznie nasza granica, mają być podejmowane WSZELKIE środki niezbędne do odparcia ataku. Nie możemy już więcej oglądać kolejnych nagrań, na których nasi żołnierze bezsilnie uchylają się tylko przed kamieniami, albo pryskają napastników gazem. Gazem to można ostudzić jakichś drobnych rzezimieszków na ulicach, a nie ludzi szturmujących granicę. Żołnierze ostrzegają, strzelają w powietrze, a jak to nie pomaga, to likwidują napastników. Tak to ma wyglądać. I zobaczycie, że szybko braknie chętnych na kolejne naloty.

Nie da się bez przerwy kontrolować każdego metra granicy. Nie ma zapór nie do pokonania. Ci którzy opowiadają, że wybudują mur, który nikogo już nie przepuści — jak zwykle opowiadają populistyczne bajeczki. Dlatego tym, co ma powstrzymywać napastników ma być przede wszystkim STRACH. Strach przed tym, co się stanie, jeśli zostaną przyłapani. I nie może to być NAGRODA w postaci procedury azylowej.

Mówiłem od dawna te oczywiste rzeczy, niezależnie od tego, jakie zdumienie na twarzach rozmówców wywoływały. Bo rzeczą oczywistą jest, że strażnik na granicy jest po to, żeby nie dopuścić do jej nielegalnego przekroczenia, do niszczenia naszych barier, płotów czy innych urządzeń granicznych — wszelkimi dostępnymi metodami. Rzeczą oczywistą jest, że strażnik najpierw nakazuje odstąpienie od łamania prawa, potem strzela w powietrze, a potem strzela w intruza, jeśli intruz dalej swoim zachowaniem się tego domaga. Dorosły człowiek rozumie, z czym się wiąże używanie siły wobec żołnierza innego kraju albo ignorowanie strzałów ostrzegawczych. A jak nie rozumie, to jego felerne geny i memy zostają wyeliminowane z dalszego obiegu w przyrodzie.

Niestety europejscy politycy to nie mężowie stanu, którzy potrafią podejmować stanowcze i niepopularne decyzje. Europejscy politycy odwlekają je dopóki problem nie wyeskaluje do rozmiarów przy których nie można go już dłużej ignorować. Europejscy politycy zachowują się jak beztroskie Smerfy, które nie wiedzą, jak działa świat i nie przyjmują do wiadomości, że siłę powstrzymuje się siłą, a nie kredkami.

Na argumenty pokazujące, że pobłażliwość wobec zła i agresji, ośmiela złych i agresywnych i w konsekwencji rodzi tylko więcej zła i agresji — są głusi tak długo, jak rzeczywistość nie da im w gębę. I teraz już nikt nie patrzy na mnie jak na kosmitę, kiedy mówię to, co mówiłem wtedy. Teraz powiedzenie, że trzeba agresorowi wypalić w głowę nie powoduje już wykluczenia z obszaru cywilizacji zachodniej. Oczywiście oni nadal są daleko od przejścia od słów do czynów, ale chociaż przestali się zaklinać, że w cywilizowanym kraju miejsce broni jest już tylko w muzeum. No, pomijając Młodą Lewicę, która idzie w zaparte.

Szkoda, że trzeba do tego tak tragicznych wydarzeń. Szkoda, że jeśli ktoś musiał zginąć, to akurat niczemu niewinny człowiek, a nie któryś z tych bambików, którzy utrudniali im pracę i dokarmiali bandytów.

I oczywiście — żadna polityka graniczna nie ustrzeże nas przed każdym wariatem z nożem. Morderstwa były, są i będą. Jak świetny nie byłby nasz płot na granicy, zawsze może się znaleźć nieobliczalny szaleniec, który zada śmiertelną ranę zanim zdążymy zareagować. Rzecz w tym, co oglądaliśmy po tym incydencie — a wszyscy to niestety widzieliśmy na nagraniu wideo. I ani my tego nie odzobaczymy, ani nie sprawimy, żeby odzobaczyli to barbarzyńcy przymierzający się do kolejnych ataków na nasze granice. Przekaz, jaki wypuściliśmy w świat jest taki: polskiego żołnierza można bezkarnie zabić nożem na oczach jego kolegów i włos atakującemu z głowy nie spadnie. A jeśli ten żołnierz ośmieli się we własnej obronie sięgnąć po broń, to jeszcze on pójdzie siedzieć, a agresora nasi żołnierze będą jedynie odprowadzać wzrokiem.

Bo przecież, jak w rozmowie ze mną w Super Expressie stwierdził senator Żywno, strzelanie w kierunku granicy z innym państwem jest — uwaga ! — nielegalne. Rozumiecie to ? Wg senatora obecnej większości, oni w nas mogą bezkarnie rzucać nożami, a my im nie odpowiemy, bo to jest nielegalne. Naprawdę strach pomyśleć, co takie osoby jak sen. Żywno zrobią, kiedy białoruskie wojsko przebierze się za uchodźców i zacznie nas ostrzeliwać z porządnej broni automatycznej. Też nie odpowiemy, bo to nielegalne ? A może to jest tylko nielegalne dopóki ktoś nie próbuje siłą tej granicy przejść i miota w naszą stronę prymitywne pociski, hm ?

Swoją drogą, jeśli tam wśród tych uchodźców rzeczywiście są sami inżynierowie, to chyba marni, patrząc na metody ataków. Metody te wyglądają dokładnie tak, jak należałoby się spodziewać, gdyby były to raczej dzikusy bez żadnego inżyniera.

I ja bym chciał, żebyśmy byli chociaż mądrzy po szkodzie. Chciałbym wierzyć, że nasze służby już namierzyły tego, kto zabił naszego żołnierza oraz tych, którzy mu pomagali. I chciałbym wierzyć, że już wkrótce ten drań zostanie znaleziony na gałęzi jak piekłoszczyk Czeczko. I że nasze służby zadbają, żeby każdy imigrant na świecie się o tym dowiedział. Wtedy jest szansa, choć i tak już ograniczona, że nie dojdzie do kolejnych tak drastycznych ataków.

A poza wszystkim — Kosiniak do dymisji !