Niestety, nie udało się zdobyć mandatu do Parlamentu Europejskiego. Dziękuję ws…

Niestety, nie udało się zdobyć mandatu do Parlamentu Europejskiego.

Dziękuję wszystkim wyborcom, którzy na mnie oddali swój głos. Dziękuję moim współpracownikom, w szczególności szefowi sztabu Krzysztof Mulawa za pełne zaangażowanie, sprawne zarządzanie i organizację. Dziękuję wszystkim wolontariuszom i darczyńcom, którzy wsparli moją kampanię.

Gratulacje dla nowych europosłów wybranych z list Konfederacji, w szczególności dla Anna Bryłka i Tomasz Buczek z #DrużynyBosaka. Wierzę że za Waszą sprawą eurokraci nie będą mieli „lekko”. Gratulacje dla Grzegorz Braun, który osiągnął najlepszy wynik w całej Polsce ze wszystkich kandydatów Konfederacji. Gratuluję też Ewa Zajączkowska za dobrą rywalizację.

Teraz czas na refleksje i wyciszenie. Wracam do domu po bardzo intensywnej kampanii.

1. Dziwne, byłem pewien, że z Ewą będziecie łeb w łeb, zaskoczył mnie jej wynik – mocno rozpoznawalna się zrobiła po prostu ostatnio.
    Mam taką teorię, że kobietom jest najłatwiej zrobić karierę polityczną w Konfederacji, z tego względu, że jest po prostu wielki niedobór kobiet w Konfederacji (konserwatywne kobiety mają mniejszą chęć zajmować się polityką – mają od tego facetów wszak, więc po co im ten stres) i tym samym się już na starcie wyróżniają.

2. Ja oczywiście oddałem głos na Pana. 👍 Myślę, że trzeba trochę popracować nad rozpoznawalnością i social mediami. Niestety merytoryka to nie wszystko, niestety, chociaż bardzo dobrze się czyta Pana teksty np. o Armenii. Myślę, że po wyciągnięciu wniosków za parę lat może być bardzo dobrze.