NIE TYLKO PRĄD NAS DOBIJE: CENY GAZU IDĄ OD LIPCA O POŁOWĘ W GÓRĘ PGNiG przed…

⛔ NIE TYLKO PRĄD NAS DOBIJE: CENY GAZU IDĄ OD LIPCA O POŁOWĘ W GÓRĘ‼ ⛔

PGNiG przedstawił cenniki gazu, które wejdą w życie w lipcu. To właśnie wtedy kończy się tarcza, która do tej pory chroniła Polaków przed cenami wywindowanymi w górę przez ekofanatyków. Tusk postanowił nie przedłużać tej tarczy, więc zapłacimy wszyscy.

✅ Obecnie cena gazu dla chronionych tarczą odbiorców wynosi 24,62 gr/kWh brutto, a stawki opłat abonamentowych i dystrybucyjnych pozostają na poziomie z końca 2022 r. zgodnie z art. 62b ust. 1 pkt 2 Prawa energetycznego, do 30 czerwca 2024 r.

⛔ To się jednak zmieni i będzie bardzo bolesne. PGNiG Obrót Detaliczny podniesie cenę paliwa gazowego o ok. 45 proc. – z obecnych 24,62 gr/kWh do 35,79 gr/kWh brutto (z 20,02 gr/kWh do 29,10 gr/kWh netto) dla gazu wysokometanowego grupy E. Wzrosną też stawki opłat abonamentowych.

W sumie przełoży się to na wyższe rachunki za gaz o średnio 50-60 proc. w drugiej połowie 2024 roku w porównaniu z rokiem 2022.

To, czego nie mówią media to fakt, że szalejące ceny energii są wynikiem m.in. polityki klimatyzmu w Unii Europejskiej. W tych cenach zawarte są wszelkie podatki na rzecz ekoreligii UE, takie jak ETS2, handel powietrzem. Polacy będą więc marznąć i siedzieć w ciemności, by klimatyści mogli praktykować swoją wiarę. Tak kończy się polityka robiona pod dyktando eurokratów i klimatycznych szaleńców. Wzrost cen energii, w tym gazu jest skutkiem polityki rządu PiS, który z premedytacją realizował szkodliwy model polityki energetycznej Polski, a którą kontynuuje obecny rząd koalicji Tuska.

Taka polityka prowadzi do poszerzenia zjawiska ubóstwa energetycznego i uderza przede wszystkim w biedniejszą część społeczeństwa.

213 osób polubiło posta

1. WESPRZYJ KAMPANIĘ 🇵🇱 KRYSTIANA KAMIŃSKIEGO – LIDERA LISTY KONFEDERACJI W Warszawie i powiatach podwarszawskich‼
    Wpłat można dokonywać na poniższy rachunek:
    Konfederacja Wolność i Niepodległość
    Tytułem: Darowizna. Mieszkam w Polsce i jestem polskim obywatelem. Wsparcie dla kandydata: Krystian Kamiński

2. No tak.
    -To jest niedobre o tym mówić – że rolnicy którzy sprzeciwiają się całemu CHOREMU „zielonemu ładowi” sprzeciwiają się m.in. takim idiotyzmom.
    Ludzie są tak strasznie oglupieni i niedoinformowani, że nie zdają sobie sprawy jak ci pato-ekolodzy dowala nam wszystkim swoimi chorymi pomysłami.

3. Ciekawe ile będziemy płacić gdy ceny wystrzelą znów do okoli cen z czasów rozpoczęcia wojny. Z paliwem jest tak samo. Ropa i gaz na rynku tańsze niż 2 lata temu, a u nas tylko podwyżki, oczywiście spowodowane nowym opodatkowaniem. Wolnego rynku w Europie już nie ma, rynek jest sterowany podatkami.