Nie chcemy finansować 300+, 500+, 800+, Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego, kredytów 2% nikomu, kto nie jest Polakiem!

Podatki muszą być niskie i proste, żeby politycy nie wydawali naszych pieniędzy na głupoty.

1. Panie Sławku
    Podoba mi się wasz program i mam nadzieję że jak dostaniecie swoją szansę to nie zawiedziecie swoich wyborców. Aczkolwiek uważam, zresztą nie tylko ja że do pełni waszego sukcesu brakuje wam abyście stali się partią prawdziwie wolnościową we wszystkich aspektach życia Polaków, również w kwestiach wolności praw kobiet , aborcji na życzenie itp. Jak wolność to wolność !😉

2. Panie Sławomirze, Sławku, czy mógłbyś się odnieść w następnym filmie do kondycji Polskiej Nauki? Jak ją uzdrowić i wprowadzić konkurencję. Teraz to wygląda to tak że firmy inicjują działania badawcze (teoretycznie), Natomiast w rzeczywistości kończy się kupieniem zachodniego sprzętu. Myślę że naukowcy nie są głupi. Jeżeli zaproponuje Pan rozsądne rozwiązania to Konfederacja zyska kilkadziesiąt tysięcy głosów, może więcej.

3. Konfederacja to ślepa uliczka. W mafiokracji monarchą na kadencję zostaje ten mafiokrata który najlepiej zorganizuje złodziejstwo, kłamstwo, oszustwo i w ten sposób zdobędzie najliczniejszą klientelę. Konfederacja jest przeciw złodziejstwu, nie kłamie, nie oszukuje, nie chce kupować klientów więc nigdy w mafiokracji dobrego wyniku nie zrobi. Szlachetni ale niezbyt rozgarnięci i naiwni ludzie tracą czas i energię na rywalizację, którą przegrywają z założenia, zamiast dążyć do zmiany ustroju z mafiokracji na demokrację.

4. A może wystarczy, żeby tego typu benefity przysługiwały osobom pracującym i zamieszkującym w kraju po określonej karencji czasowej, np. po 5 latach. Odebrać raczej tym, którzy dostali tylko status uchodzcy i siedzą na garnuszku nie wrzucając nic do systemu. Odnośnie emerytur podobnie – określić realny staż pracy, żeby otrzymac minimalną, a w przypadku niespełnienia warunku – taki ktoś może conajwyżej dostać emeryturę proporcjonalną do wpłaconych składek, np. 5 zł/mc.