NIBY WOJNA, A MILIARDY PŁYNĄ: REKORDOWE ZBIORY I PRODUKCJA CUKRU NA UKRAINIE M…

🛑 NIBY WOJNA, A MILIARDY PŁYNĄ: REKORDOWE ZBIORY I PRODUKCJA CUKRU NA 🇺🇦UKRAINIE MOGĄ BYĆ POWODEM ZAPAŚCI NA RYNKACH 🇪🇺UE‼

✅ O rekordowych zbiorach buraków cukrowych poinformowała ukraińska cukrownia Ukrprominvest-Agro. Firma syna byłego prezydenta Poroszenki, notabene. Całkowite zbiory buraków na Ukrainie w 2023 r. wyniosły około 11,8-12 mln ton i były największe od 2018 r. Sama produkcja cukru wyniesie 1,6 mln ton. Łącznie Ukraina może w nowym sezonie wyeksportować około 600-650 tys. ton cukru.

🇪🇺 Tak, takie ilości cukru mogą zalać Unię, a skoro Unię to i 🇵🇱Polskę, która jest na pierwszej linii frontu. A Ukraina chętnie korzysta z wojny, bo w związku z nią zwolniono handel z ceł i kontyngentów. Ukraiński eksport do UE wzrósł 20-krotnie do 462 tys. ton.

🛑 Dwudziestokrotny wzrost‼

Nie ma żadnych wątpliwości, że gdy zwykli Ukraińcy giną na wojnie, oligarchowie zarabiają miliardy. Ukraińskie rolnictwo i kilka innych wielkich gałęzi gospodarki po prostu kwitną, co widzieliśmy przecież też wcześniej w kontekście zboża, czy powstających jak grzyby po deszczu firm przewozowych. Premier Donald Tusk obiecywał podpisanie umów z naszym wschodnim sąsiadem tak aby “pomóc Ukrainie ale i zabezpieczyć interes polskich rolników i producentów”. Nic takiego jednak nie nastąpiło.

✅ Tylko 🇵🇱 Konfederacja stoi po stronie polskiego biznesu i rolnictwa. Nie ma co liczyć na kolejne rządy, czy zwłaszcza 🇪🇺 Unię Europejską.

Podajcie dalej‼

146 osób polubiło posta