Na zespole poselskim „CPK-Atom-Porty” są politycy od Lewicy przez PiS do Konfederacji, są przedstawiciele mieszkańców, są media. Brakuje tylko pana Laska i przedstawicieli PO.

Merytoryczna dyskusja w sprawie CPK jest jak widać nie na rękę Platformie.

1. PO z Laskiem i Tuskiem na czele nie chcą portu CPK z jednego powodu. POLSKI Hab jakim jest CPK stanowi zagrożenie dla portów takich jak Hamburg, który obsługuje większość naszego CARGO. Płacimy ogromne sumy za obsługę naszych towarów tego by nie było jak by powstał Hab CPK. Było w sumie 6 projektów od lat 70 na końcowych stronach projektu są Uwagi, Wnioski, Przedsiewźiecia. Piszę wyraźnie Port Hub Lotniczy jest Opłacalny, Potrzebny dla rozwoju Polski, stanowi połączenie że światem w transporcie ludzi i towarów.