MIKOŁAJ WILD, B.PREZES CPK: Kilka czy kilkaset miliardów? Ile naprawdę będzie kosztować CPK?

🎯 Gabriela Masztafiak w rozmowie z byłym prezesem CPK, Mikołajem Wildem
✅ Budżet. Ile będzie kosztować CPK? W przestrzeni publicznej krąży wiele kwot wahających się od kilku do kilkuset miliardów złotych. Jak jest w rzeczywistości?
✅CPK jako element strategicznej infrastruktury militarnej jako element wschodniej flanki NATO. Czy ta funkcja lotniska brana była pod uwagę od samego początku?
✅ Kontrowersje wokół przejęcia terenów pod budowę CPK oraz protesty mieszkańców wobec proponowanych wycen za wyburzone nieruchomości a program dobrowolnych nabyć
✅dlaczego Ryanair próbuje storpedować projekt? Czy spotkał się Pan z innymi formami lobbingu przeciwko projektowi?

👉 „NOWY PORZĄDEK GLOBALNY” – NAJNOWSZA KSIĄŻKA BARTŁOMIEJA RADZIEJEWSKIEGO W SPRZEDAŻY:
📚 PRZECZYTAJ FRAGMENT KSIĄŻKI „NOWY PORZĄDEK GLOBALNY”:
📚 RADZIEJEWSKI & BUDZISZ W PAKIECIE! SPRAWDŹ PRZEDPREMIEROWE KSIĄŻKI, KTÓRE POZWOLĄ ZROZUMIEĆ KONTEKST STRATEGICZNY:

🔴 WSZYSTKIE TREŚCI NK CZYTASZ I OGLĄDASZ TERAZ ZA DARMO DZIĘKI WSPARCIU DARCZYŃCÓW. ZOSTAŃ JEDNYM Z NICH!:

⏩ Wspieraj bezpośrednio nasz kanał YT poprzez przycisk „wesprzyj” pod dowolnym filmem i otrzymuj bonusy: bit.ly/3JGeXDh
🔔 SUBSKRYBUJ NOWĄ KONFEDERACJĘ: 🔔
🔴 ODWIEDŹ KSIĘGARNIĘ NK:

🔔 ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z WSZYSTKIMI TREŚCIAMI NK:

⏩ Wspieraj Nas również na Patronite. Zostań naszym patronem:

Nasze media:
👍 Facebook:
👍 Twitter:
👍 LinkedIn:

#CPK #logistyka #Polska

1. A dlaczego ma się nie móc przesiadać na innych polskich lotniskach, tylko na lotnisku w Baranowie? I dlaczego nie można rozwijać lotniska (wraz z infrastrukturą dostępu do lotniska) w Pyrzowicach, w przypadku którego populacja na obszarze ciążenia jest dwa razy większa, niż w przypadku Baranowa?

2. Idzie reset z Rosja. Lotniska nie będzie. Będą za to reparacje dla Niemiec za straty gospodarcze oraz zniszczony rurociąg. Bedzie tez sporo wspólnotowych składek dla niemieckiego przemysłu obronnego który musi zabezpieczyć Polske od złego i braku demokracji, no i na emigrantów. Od każdego nieprzyjętego po kilka tysięcy, a ilu Polska nie przyjmie beda decydować Niemcy. To wszystko przecież kosztuje, skąd partia ma na to brac piniąszki?

3. Pare punktow: 1. Pan Wild powinien nieco ostrzej rozrozniac miedzy lotniskiem za 40 mld i kolejami za reszte. To jest bardzo wazne a tak trzeba bylo sie uwaznie wsluchiwac w strukture.
    2. Powierzenie europejskiem konsortium finansowania jest extremalnie niebezpiecze. Ono realizuje interesy Niemiec i Francji a te sa antypolskie co wczesniej czy pozniej potwornie sie zemsci. W tym sensie koreanskie bylo rowniez gwarancja polityczna. Nie pojmuje tej glupoty. Gdzie sa jej granice?
    3. Dyskusje toczymy poniewaz nie pasuje Niemcom i kropka.

4. Pięknie się ogląda tak wiele debat w Internecie na temat tak potrzebnego projektu, ale mam jakieś nieodparte wrażenie, że aktualna władza robi wszystko, żeby zaorać ten projekt. Obym się mylił! Dlatego zachęcam wszystkich, którym zależy na tym projekcie, żeby propagowali tę inicjatywę wśród swoich znajomych i nie zapomnieli o tym po paru tygodniach.

5. Mamy obecnie w kraju rząd, który blokuje strategiczne inwestycje, konieczne dla rozwoju gospodarczego i stanowiące kluczowe wzmocnienie możliwości obrony. A w tym czasie Niemcy rozbudowują Frankfurt a Austriacy Schwechat.

Sami pozbawiamy się szans na rozwój i dobrobyt. Sami, bo to my wybraliśmy tak a nie inaczej 15 października. 😢😮