Męstwo, czystość, wierność – to wartości, którym warto się dzisiaj (w sobie) przyjrzeć. W dniu 1 maja Kościół przypomina nam postać Świętego Józefa, o…

Podobne

Udostępnij


🟢Męstwo, czystość, wierność – to wartości, którym warto się dzisiaj (w sobie) przyjrzeć. W dniu 1 maja Kościół przypomina nam postać Świętego Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

🟢Święty Józef to patron rzemieślników i ludzi pracy, małżeństw i rodzin. Jako głowa Najświętszej Rodziny, opiekował się młodym Jezusem w okresie dzieciństwa i dorastania. Podejrzewa się, że zmarł, zanim Jezus przyjął chrzest i zgromadził wokół Siebie uczniów. Najbardziej charakterystycznymi wydarzeniami dotyczącymi Św. Józefa było małżeństwo z Maryją i ucieczka do Egiptu – oba te momenty, rozgrywające się w burzliwych okolicznościach, dowodzą ogromnej ufności w Bożą Opatrzność.

🔴Można powiedzieć, że wartości reprezentowane przez Św. Józefa są w obecnych czasach spychane na drugi plan, a nawet otwarcie zwalczane. Męstwo i sprawiedliwość próbuje się przesłonić troską o własny interes, a czystość i wierność bywają przedmiotem kpin i agresji. Małżeństwa traktuje się utylitarnie, natomiast więzy rodzinne rozbija na liczne sposoby. Nawet szacunek do rzemiosła i ciężkiej pracy coraz częściej poddaje się w wątpliwość, w imię kultu błyskotliwej kariery i „ustawienia się”.

⚠️Pamiętajmy o prawdziwych wartościach i nie pozwólmy się zbałamucić nowoczesnym ideologiom. Stańmy na straży porządku moralnego, by Polska nie uległa demoralizacji, która wdziera się do państw zachodnich.

✝️Święty Józefie, Opiekunie Kościoła Świętego, módl się za nami!Źródło

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj