Mentzen Chce ZN1SZCZYĆ Konfederację? Analiza BEZ CENZURY [Kanał Zero, Robert Mazurek]

ciekawy film o życiu

👉FILM O LEPPERZE 👈

źródło:

1. Wyautowanie Brauna z Konfederacji jest właściwie przesądzone, i bardzo dobrze, im prędzej, tym lepiej. Nie można spokojnie budować partii ze strachem, co następnym razem odwali Korwin ( np palnie o zezwoleniu dziewczynkom na ślub po pierwszej miesiączce), lub Braun ( który np zburzy buldożerem synagogę, bo kiedyś tam stał kościół). Oczywiście przesadziłem, ale autentycznie szkoda mi było Sławka i Krzyśka Bosaka po rozpierdzielu gaśnicą w sejmie.

2. Środowiska ideowo prawicowe mają niestety szklany sufit na poziomie 15 procent. W dodatku są rozproszone. Takie ugrupowania jak: Bezpartyjni Samorządowcy, Polska Jest Jedna, Konfederacja czy inicjatywa pana Roberta Gadowskiego powinny połączyć elektoraty w jednym komitecie wyborczym bo w przeciwnym razie będą się plątać w granicach progu wyborczego. Tylko połączenie sił ma szansę na uzyskanie ponad 10 procent poparcia i utworzenie kilkudziesięcio osobowego klubu w Sejmie, który miałby siłę sprawczą do forsowania prawicowego programu dla Polski. Pan Sławomir Mentzen założył sobie taki ambitny plan na najbliższe 4 lata i gdy – nie daj Boże – mu się to nie uda to nie będzie tego dalej ciągnąć bo po prostu szkoda tracić czas na plątanie się po marginesie polityki.
    Ma wiele ciekawszych możliwości do realizacji swoich pasji.
    Tak to widzę i życzę mu powodzenia bo wiem że jako zamożny człowiek wszedł do polityki nie dla diet poselskich ale by zmienić Polskę na lepsze.
    Ewentualna współpraca z nowym PiS-em pod kierownictwem pana Czarnka miałaby szansę tego dokonać.

3. Cały POPiS jest prożydowski i proukraiński . Dla Brauna i Bosaka zdecydowanie ważniejszy jest interes Polaków a dla Mentzena niekoniecznie . Pan redaktor to szuja i prymityw , Nazywając Brauna ''płaskozyemcem '' ośmieszył się bo od posła Brauna pod względem wykształcenia dzielą go lata świetlne . Profesor Braun to wybitny historyk pisarz erudyta . zanim przeszedł do polityki był wykładowcą i jesteś redaktorze zwykłym kmiotkiem bo oceniasz ludzi o których nic nie wiesz !

4. Z jednej strony Mentzena doskonale rozumiem. Braun i Korwin to pewnego rodzaju nisza. Twardy elektorat istotny, ale mało liczny. Chcąc wojować w polityce kojarząc się z radykałami, ciężko będzie przebić się powyżej 10%. Konfederacja to trochę jak piwa kraftowe, są dobre ale smakują nielicznym. Większość ludzi preferuje taniego koncernowego lagera.
    Z drugiej jednak strony Otwartość Metzena w tym momencie bardzo dziwi. To tak jak powiedzieć dziewczynie na randce, że w sumie mamy gdzieś co myśli. Wiemy co chce usłyszeć i mówimy to tylko po do by ją zaliczyć… Dokładnie tak działa Metzen teraz dzieląc się swoimi wnioskami z kampani… Ludzie rozsądni i kumaci wiedzą o co chodzi, ale to tylko sprawia, że przy kolejnych wyborach (podrywie tej najładniejszej panny) konkurenci wyciągną te teksty, że im chodzi tylko o jedno….