MENTZEN, BOSAK, ZAPAŁOWSKI: Nie jesteśmy gotowi do obrony na czas wojny!

MENTZEN, BOSAK, ZAPAŁOWSKI: Nie jesteśmy gotowi do obrony na czas wojny!
Debata o obronności w Sejmie!
Sławomir Mentzen: Rządziliście Polską od 20 lat i nie przygotowaliście nas do obrony na czas wojny! PiS przygotowywał się tylko do wojny z Platformą, Platforma przygotowywała się do wojny z PiS-em, a Polska nie jest gotowa!
Krzysztof Bosak: Wystąpienia wygłaszane przez ministrów Obrony Narodowej pełne są słusznych zapowiedzi, a problem w Polsce jest przede wszystkim z realizacją.
✅ Przywróćcie wpływ na polskie wojsko polskim dowódcom. Przywróćcie honor polskiemu żołnierzowi.
Andrzej Zapałowski: Gdzie odwody, gdzie uzbrojenie? Trzeba zmienić cały system i rozbudować wojsko!
Wesprzyj nas! Przekaż darowiznę na stronie 👉 Wesprzyj nas:
Subskrybuj nasz kanał:
Materiał KW Konfederacja Wolność i Niepodległość
Chcesz wiedzieć więcej? ⬇⬇⬇

Lajkuj, subskrybuj, obserwuj i dołączaj do nas na naszych stronach, grupach i kontach:
na Instagramie:
na Facebooku:
na Twitterze:
na TikToku:
Podcasty Konfederacji:
Oficjalna strona:

Chcesz pomóc Konfederacji? Udostępniaj nasze treści!

Zapraszamy na kanały naszych liderów:

#Konfederacja #Sejm #Obronność
————-
✅ Zaproś znajomych i rodzinę do subskrybowania naszego kanału, wysyłaj im nasze filmy, zachęcaj do głosowania na Konfederację i pomóż nam rozbić „bandę czworga” z PiS, KO, Lewicy i PSL!

Zgadzasz się? Chcesz nas wesprzeć?
Polub 👍
Skomentuj 💬
Podaj dalej ➥

Konfederacja, Konfederacja Wolność i Niepodległość, polityka, sejm, europarlament, eurowybory

00:00 Sławomir Mentzen
04:54 Andrzej Zapałowski
08:14 Krzysztof Bosak

#MENTZEN #BOSAK #ZAPAŁOWSKI #Nie #jesteśmy #gotowi #obrony #czas #wojny

1. Zarzuty Panów są słuszne.
    W wypowiedziach Panów brakuje podstawowego słowa: POKÓJ.
    Najwyższy czas porzucić chorą retoryke PiS-u i Platformy. Najwyższy czas, żeby polski prezydent, polskie rządy i polscy parlamentarzyści zaczęli dbać o nas – Polaków, a nie walczyć o interesy Ukrainy czy państw NATO.
    Nie jest nam potrzebna wojna z Rosją, tak jak Rosji nie jest potrzebna wojna z Polską – wojna, którą Polska od dawna prowadzi ustami "polskich" "polityków".
    MY POLACY JESTEŚMY NARODEM POKOJU.
    Z Rosją należy prowadzić politykę, nie wojnę.
    Oczywiście, trzeba szybko odbudować potencjał militarny Polski, ale ma to być sprzęt służący obronie państwa.
    Przede wszystkim zaś należy usunąć idiotyzmy z Ustawy o obronie Ojczyzny, o powołaniu "armii do wojny z Rosją". Polska ma być przygotowana do walki z każdym wrogiem. A tych wrogów mamy bardzo wielu.
    Zadbajmy o POKÓJ z Rosją.
    W razie konfliktu zbrojnego z Rosją państwa NATO nie będą nas broniły. Nie mają w tym żadnego interesu.

2. Poruszyliście ważne tematy w tym zakresie, szczególnie ważne szkolenie rezerw i ich wyposażenie. Problem jest niestety że nawet żołnierze zawodowi po części nie mają w pełni wyposażenia co dopiero rezerwa. Pytanie czy jest to rozkradane czy faktycznie polski przemysł nie daje rady (trzeba przeprowadzić kontrolę w Wogach). 1 miesięczne szkolenia to niestety żart + dochodzi do tego że traktuje się żołnierzy pobłażliwie i szkoląc ich nieefektywnie stąd nawet ten miesiąc nic nie daje + do wojska tak naprawdę przyjmuje się teraz kogo popadnie (dosłownie). Druga sprawa nawet jeśli nasze wojsko da radę się bronić to ile wytrzyma? Wojny wygrywają rezerwy oraz produkcja broni i amunicji. Armia ma za zadanie przyjąć pierwsze uderzenie i dać czas na dokończenie mobilizacji. Niestety ćwiczenia mobilizacyjne istnieją na papierze i są wykonywane nieudolnie na sztukę. Problemy WP niestety są ogromne i warto o tym mówić, bo to że se minister zrobi fote z czołgami i powie że jest super to aż człowieka krew zalewa. P.S Jestem z wami 🇵🇱

3. W 39 r polska miała 100 bombowcow los i prawie wszystkie zniszczono ma lotniskach zato mogli kupić z 100 działek przeciwlotniczych Boforsa i zdziesiątkować luftwaffe , ale to trzeba myśleć racjonalnie tak Jan i dziś Rosją zmiecie nas atakami rakietowymi i tyle i bunkry Tuska i czołgi kaczora nic na to pomogą , front zostanie pokryty materiałem roszczepialnym i tyle

4. Bo minister narodowy nie jest człowiekiem który podejmuje decyzje tylko jest wyłącznie Chorągiewka.
    Władysław Marcin Kosiniak-Kamysz – polski lekarz, samorządowiec i polityk, doktor nauk medycznych. Od 2015 prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, poseł na Sejm VIII, IX i X kadencji. Kandydat na urząd prezydenta RP w pierwszych i drugich wyborach w 2020.
    Co ma wspólnego obrona narodowa z wojskiem czyż czymkolwiek. ?
    PSL to była bo już nie jest sądząc po ostatnich wyborach Ale jeżeli taką była to posłowie tej partii powinni chcieć mieć stanowiska związane z rolnictwem i z tego typu stanowiskami żeby zadbać o to o co mieli niby dbać. A to chłop zostaje mistrzem obrony narodowej wy niedługo wymyśli że każdy żołnierz ma mieć Widły. Ja tego nie potrafię zrozumieć. Już samo to kim partia rządząca obstawia poszczególne stanowiska w rządzie okazuje że nie mają zamiaru nic naprawiać ani polepszać. A Tusk dzisiaj to tylko robi wszystko żeby zadbać o Niemcy i mieć stanowisko przy stole.