Marcin Sypniewski: Dwadzieścia lat temu wielu Polaków miało wielkie nadzieje zwi…

Podobne

Udostępnij


Marcin Sypniewski: Dwadzieścia lat temu wielu Polaków miało wielkie nadzieje związane z wejściem Polski do Unii Europejskiej. My już wtedy ostrzegaliśmy, ale nikt nas nie słuchał. Były wielkie oczekiwania, że będziemy bogatsi, a nasze towary zaleją rynek europejski. Otworzymy się na inwestycje, a do Polski popłyną dotacje.

Mieliśmy mieć miliony monet, a co mamy teraz? Miliony złotych kar, bo nasze kopalnie są po złej stronie granicy z Niemcami. Miliony utrzymywanych przez nas Ukraińców. Miliony nielegalnych imigrantów, których kraje Zachodu chcą nam wcisnąć. Miliony, a nawet bilion złotych kosztów związanych z tym, że Unia Europejska każe nam remontować budynki, które nie spełniają unijnych wymogów. Mamy płacić coraz więcej, a dostawać coraz mniej!

To nie jest Unia, którą nam obiecano. Nikt nas nie pytał o zdanie. Czy Polacy, nawet ci popierający Unię Europejską wyrazili na to zgodę? Nie! Bo żaden normalny Polak nie zgodziłby się na to. Nie znam człowieka, który chce stref czystego transportu, do których nie może wjechać swoim samochodem. Nie znam człowieka, który chce emerytów karać za to, że nie zamontowali pompy ciepła w stuletniej chacie. Nie znam człowieka, który chciałby mieszkać obok obozów dla imigrantów, których chcą nam przysłać Niemcy. Po prostu znam za mało lewaków…

A wiecie co jest najgorsze? Że my na te chore pomysły płacimy coraz więcej. Tusk i Morawiecki ręka w rękę zgodzili się na te straszliwe, niepotrzebne unijne podatki. To jest chore! Podatki powinniśmy ustalać u nas w Polsce, a nie w Brukseli!

My nie chcemy państwa europejskiego. Nie chcemy żadnych unijnych podatków! Już nasze rządy wystarczającą nas łupią!
Unijne podatki to kolejna próba ingerencji w suwerenność Polski! To kolejna próba ograniczenia naszej przedsiębiorczości! To kolejna opłata, która odchudza nasze portfele. W dodatku to najgorsze z możliwych podatków, bo są one ukryte. Nie płaci się ich bezpośrednio, ale więcej płacimy za ogrzewanie, samochód, opakowania. Nikt ich nie widzi, ale każdy musi płacić. Mówimy głośno – żadnych unijnych podatków!
My chcemy płacić podatki. Chcemy płacić niskie i proste podatki, ale tu w Polsce. Mamy swoje problemy. Musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo militarne, bezpieczeństwo żywnościowe, bezpieczeństwo energetyczne. Nie możemy zbawiać świata. Nie możemy walczyć ze zmianami klimatu, kiedy czujemy się zagrożeni. Musimy wydawać nasze polskie pieniądze na polskie potrzeby. Najpierw Polska! Po pierwsze Polska!

I chcemy płacić tylko naszym, polskim pieniądzem. Polskim złotym, który w tym roku, już niebawem będzie miał setne urodziny. Polska złotówka, wolna gotówka! Jako Konfederacja od zawsze bronimy naszej waluty. Bronimy gotówki, która oznacza wolność. Będę jako poseł do Parlamentu Europejskiego zwalczał wszystkie próby ograniczenia gotówki!

Będziemy to zwalczać jako Konfederacja, będziemy bronić polskiej złotówki i wolnej gotówki. Żadnych unijnych podatków! Bądźcie z nami 9 czerwca. Głosujcie na Konfederację, głosujcie na mnie w województwie śląskim. Głosujcie na silną Polskę w wolnej Europie! Będziemy zwycięzcami razem!

Jeszcze Polska nie zginęła! 🇵🇱Źródło

2 KOMENTARZE

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj