Kwiaty Wołynia – ogólnopolska akcja Konfederacji mająca przypominać o ludobójstwie w województwie wołyńkim i wschodniej Małopolsce. Podczas akcji w N…

Podczas akcji w Nowym Sączu rozdawaliśmy ulotki informacyjne o masakrzeWyświetl więcej wołyńskiej na polskich mieszkańcach, oraz wklejaliśmy przechodniom kwiaty lnu symbolizujące tragedię.
Podczas akcji mieliśmy okazje spotkać wiele ciekawych osób miedzy innymi starszego pana który opowiedział nam historię widzianą jego oczami. Zdarzyli się i młodzi obywatele Ukrainy którzy dowiedzieli się od nas o bolesnej historii.
Akcja Kwiaty Wołynia spotkała się z dużym zainteresowaniem przechodniów, aczkolwiek dało się zauważyć że świadomość Polaków dotycząca wydarzeń 1943 roku jest bardzo mała.