KURIOZUM PKP, KTÓRE SPROWADZA M.IN. ZBOŻE Z UKRAINY, DOMAGA SIĘ… ODSZKODOWAN…

Podobne

Udostępnij


🛑 KURIOZUM‼ PKP, KTÓRE SPROWADZA M.IN. ZBOŻE Z 🇺🇦 UKRAINY, DOMAGA SIĘ… ODSZKODOWANIA OD PROTESTUJĄCYCH ROLNIKÓW‼🤯

🧐 Wyobrażacie sobie❓ Państwowa spółka domaga się 1,3 miliona złotych za to, że legalnie protestujący, którzy Z WYPRZEDZENIEM zarejestrowali protest na konkretną datę, zablokowali ruch pociągów. Podpowiadamy: w takim przypadku wstrzymanie ruchu w danym miejscu to obowiązek PKP, bo obywatele korzystają z prawa do zgromadzeń.

🤯 Kuriozalne jest jednak wyjaśnienie: odszkodowanie ma się rzekomo należeć, ponieważ spółka miała odnieść straty przez niemożność TRANSPORTU M.IN. TOWARÓW Z 🇺🇦 UKRAINY‼ Spółka używa też narracji, jaką widzieliśmy już w ukraińskiej propagandzie: rzekome narażenie bezpieczeństwa przez fakt protestu. Jak? Czyjego bezpieczeństwa? Nie wiadomo. Prawnik rolników stwierdza, że to kolej, która nie wyłącza pociągów z ruchu, wiedząc o legalnym proteście, stworzyła zagrożenie dla protestujących.

✅ Absurdem jest samo to, że państwowa spółka wspiera proceder systemowego wyniszczania własnego rolnictwa – strategicznej, witalnej gałęzi gospodarki – w okresie trwającej wojny przy granicy. Jednak żądanie odszkodowania za legalny protest przeciw temu działaniu jest już bezczelnością.

🛑 Takie działania Spółki to nic innego jak włączenie się w polityczny spór po stronie ukraińskich oligarchów i międzynarodowych agroholdingów zalewających nasz kraj swoimi produktami. Pokazuje to niestety, że po raz kolejny Polak w Polsce ma być obywatelem drugiej kategorii.

Podajcie dalej‼


223 osób polubiło posta

Źródło

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj