Krzysztof Bosak: Masowa imigracja to strategia demograficzna PiS

Krzysztof Bosak, jeden z liderów konfederacji jest gościem Sławomira Jastrzębowskiego w programie „Jastrzębowski Wyciska”. Bosak świeżo po spotkaniu z premierem Morawieckim w sprawie rozporządzenia o przymusowej relokacji imigrantów relacjonuje przebieg spotkania i wnioski, jakie z niego wynikają. Ilu imigrantów Unia Europejska chce wysłać do Polski? Jakie zdaniem posła Konfederacji jest zdanie Donalda Tuska względem imigrantów? Komu służy ta sytuacja?
Bosak poruszał również temat ekshumacji ofiar Wołynia – Nikt z nas nie chce niczego złego dla Ukraińców – mówi poseł. Jak Konfederacja spogląda na wybory i z kim chętna jest wejść w koalicję?

#salon24 #konfederacja

1. Pan Bosak rozmija się z prawdą troszkę. Narodowcy mają z korwinistami nieformalny sojusz w ramach Konfederacji. Więc mogą w ramach "wspólnego uzgadniania" wyciąć Braunowi każdego kandydata. A Braun jest sam (ze swojej winy w dużej mierze, bo pozwolił na wuwalenie Wolnościowców) i nic nie może.

2. – Zamiast demografii, rządy wielu najbaerdziej rozwiniętych państw ruropejskiej, tak jak również i pis, preferują napływ obcej i taniej siły roboczej w postaci emigrantów z krajów trzeciego świata.
    – Bo w Europie aktualnie jest deficat na ręce do pracy, a tych jest pod dostatkiem w krajach afrykańskich i azjatyckich.
    – Nielegalny napływ imigrantów może wpływać na bezpieczeństwo granic danego kraju.
    – Może stwarzać presję na infrastrukturę danego kraju, taką jak systemy zdrowia, mieszkalnictwo, transport czy edukacja.
    – Noże wpływać na rynek pracy i gospodarkę danego kraju.
    – Może wpływać na rynek pracy i gospodarkę danego kraju.
    – Istnieje ryzyko, że niektórzy nielegalni imigranci mogą być zaangażowani w przestępczość, w tym w handel narkotykami, pranie brudnych pieniędzy czy terroryzm.
    Z Panem Bogiem.