Konfederacja: Trzaskowski zaatakował wolność religijną Polaków!

Podobne

Udostępnij

Konfederacja: Trzaskowski zaatakował wolność religijną Polaków!
Konfederacja: Trzaskowski zaatakował wolność religijną Polaków!
[20 maja 2024 r.]

Przygotowaliśmy ponad 100k filmów (i ani jednego fejka 😉 )! Postaw nam kawę:

Polub, skomentuj, udostępnij! Pomóż nam docierać z informacjami do innych!

#polityka #polskapolityka #Sejm

Zachęcam do testowania aplikacji videoparlament:

Interesujesz się polityką? Szukasz wystąpienia Twojego posła? Subskrybuj nasz kanał i wejdź na – w naszym serwisie aktualne wystąpienia poselskie wraz ze stenogramami!

Dołącz do nas także tutaj:
FB:

Źródła materiałów wideo, jeśli nie zaznaczono inaczej:
System Informacyjny Sejmu: sejm.gov.pl
System Informacyjny Senatu: senat.gov.pl
oraz publikacje osób publicznych.
Subskrybuj oficjalny kanał Sejmu:

Na kanale zdajemy sprawozdanie z aktywności polityków wszystkich opcji politycznych w celach dokumentalnych. Publikacja filmu nie oznacza więc, że popieramy czy jesteśmy przeciwni prezentowanemu stanowisku. Wierzymy, że dzięki temu pomagamy uniknąć manipulacji, a dzięki prezentacji pełnych wypowiedzi wyborca wyrobi sobie własne stanowisko.

Życzymy mądrych wyborów!

żródło

#Konfederacja #Trzaskowski #zaatakował #wolność #religijną #Polaków

20 KOMENTARZE

 1. Zgodnie z wynikiem badań Instytutu Gallupa z 2014 r. Polska należy do najbardziej religijnych krajów w Europie. Na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego za rok 2018 w Rzeczpospolitej Polskiej funkcjonowało 196 kościołów i związków wyznaniowych. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Nie wolno naruszać praw do wyznania innych kościołów i wyznawców (pkt. 3,4 art. 53). Artykuł ten gwarantuje również dwa odrębne prawa w tym zakresie: prawo do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się przebywa (a zatem także np. w miejscach pozbawienia wolności i szpitalach) oraz prawo do nauczania religii w szkołach (dotyczy to także nauczania religii mniejszościowych i etyki). Zmiana prawa i tego Art. 53 ze względu na bezpieczeństwo (a nie ideologie lub widzi mi się) Państwa (pkt.5 art. 53) może być tylko przeprowadzona w drodze ustawy (ograniczenie). To znaczy nie wolno podżegać jeden przeciwko drugiemu. Art. 53 – Wolność sumienia i wyznawania (1.1.1990)
  Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.

  1. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie.
  2. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują.

  3. Rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami. Przepis art. 48 ust. 1 stosuje się odpowiednio.

  4. Religia kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej może być przedmiotem nauczania w szkole, przy czym nie może być naruszona wolność sumienia i religii innych osób.

  5. Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, moralności lub wolności i praw innych osób.

  6. Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych.

  7. Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania.

 2. czy ktoś pytał Polaków czy chcą konkordatu? Czy ktoś pytał Polaków czy chcą religii w szkołach a w zakładach pracy kapelanów. Religia tak samo jak istniejąca demokracja została nam narzucona . Ani konfederacja, ani żadna inna przestępcza organizacja nazywana prześmiewczo partią nie ma prawa wypowiadać się w imieniu Polaków. 22.05.2024

 3. Nie mogę się doczekać zaskoczenia na twarzach konfederatów aż w końcu dotrze do nich że koleś w którego wierzą i za którego są gotowi oddać życie, był Żydem i średnio byłby zadowolony z metod jakimi konfederacja chce traktować biednych, głodnych szukających domu ludzi…
  Konfederata nie pozna prawdy nawet jak usiądzie mu na twarzy…🤣

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj