KOMORNICKI vs. RADZIEJEWSKI: JAK TO SIĘ STAŁO, ŻE HAMAS ATAKUJE ZACHODNIĄ BRONIĄ?

Podobne

Udostępnij

🔔 PIERWSZE POLSKIE WYDANIE KSIĄŻKI „ASTROPOLITIK. KLASYCZNA GEOPOLITYKA W ERZE KOSMICZNEJ” ZNAJDZIESZ W NASZEJ KSIĘGARNI:
👉 WESPRZYJ WYDANIE NOWEJ KSIĄŻKI BARTŁOMIEJA RADZIEJEWSKIEGO „NOWY PORZĄDEK GLOBALNY”:
📰 CZYTAJ ZA DARMO FRAGMENT KSIĄŻKI „ASTROPOLITIK”:
🔴 WSZYSTKIE TREŚCI NK CZYTASZ I OGLĄDASZ TERAZ ZA DARMO DZIĘKI WSPARCIU DARCZYŃCÓW. ZOSTAŃ JEDNYM Z NICH!:

⏩ Wspieraj bezpośrednio nasz kanał YT poprzez przycisk „wesprzyj” pod dowolnym filmem i otrzymuj bonusy: bit.ly/3JGeXDh
🔔 SUBSKRYBUJ NOWĄ KONFEDERACJĘ: 🔔
🔴 ODWIEDŹ KSIĘGARNIĘ NK:

„Moim zdaniem, za atakiem na Izrael stoi Iran, który wspiera Hamas oraz inne siły wrogo nastawione do Izraela. Ta wojna miała storpedować działania Stanów Zjednoczonych podjęte przeciw koalicji zbudowej przez Chiny. Aktualnie Chiny w 40% korzystają z ropy naftowej importowanej z Arabii Saudyjskiej oraz zaproponowały konkretne inwestycje. Natomiast w relacjach z USA przez lata lekceważono Arabię Saudyjską.” – mówi gen. Leon Komornicki, gość cotygodniowej rozmowy w cyklu ”Pomówmy realnie”!

gen. Leon Komornicki – generał dywizji Wojska Polskiego w stanie spoczynku, były szef Inspektoratu Szkolenia – zastępca szefa Sztabu Generalnego WP, od 1991 do chwili obecnej przewodniczący zarządu Fundacji Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.

Materiał został nagrany 30.10.2023

🔔 ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z WSZYSTKIMI TREŚCIAMI NK:

⏩ Wspieraj Nas również na Patronite. Zostań naszym patronem:

Nasze media:
👍 Facebook:
👍 Twitter:
👍 LinkedIn:

🔴 WSPIERAJ NOWĄ KONFEDERACJĘ:

#radziejewski #pomówmyrealnie #komornicki #Izrael #hamas #Palestyna #Gaza #USA #Rosja #Iran

żródło

20 KOMENTARZE

 1. Pan generał dyplomatycznie przemilczał, że w Afganistanie to Polska była odpowiedzialna za organizację i szkolenie armii afgańskiej. Oczywiście, że Amerykanie zostawili tam ogromne ilości uzbrojenia gdy stamtąd się wycofali / uciekali (niepotrzebne skreślić). Niemniej jednak u nas na pewno powinno być dokładnie wiadomym ile tej broni tam zostało. Na dodatek skala korupcji za naszą wschodnią granicą też nie jest w tej kwestii bez znaczenia. Gdy dodamy do tego Iran to mamy bardzo dużo potencjalnych źródeł dostaw uzbrojenia – na mniej lub bardziej masową skalę.

 2. Niektóre tezy Generała mają sens, niestety ma problemy z przeprowadzeniem dowodu logicznego.
  Zresztą, w kilku momentach, zauważył że się zagalopował, zapętlił…, i dziwną konstrukcją myślową, wycofywał się z wypowiedzi.
  Drażni "w Ukrainie" Generała. Chyba czas przestać, bo już ten zwrot jest mocno passe (nigdy nie powinno się używać tej formy, bowiem nie jest zgodna z j. polskim).

 3. Na planecie X wykryto życie na błękitnej planecie.

  Wystrzelono statek kosmiczny w kierunku planety Ziemia.

  Wkrótce po starcie statku kosmicznego z planety X wykryto na nim nieszkodliwego wirusa.

  Jednak po pewnym czasie utracono kontakt z załogą i system poinformował o awarii systemu automatycznego lądowania, po czym zamilkł.

  Szybując poprzez przestworza kosmosu, w pewnym momencie trajektoria lotu statku z planety X przetnie orbitę

  po której porusza się planeta Ziemia i dojdzie do katastrofy statku obcych na naszej planecie.

  Zarządzający planetą Ziemia wykryli zbliżający się nieznany obiekt w kierunku Ziemi w związku z tym min. postanowiono:

  1. Obowiązek poddania się zabiegom leczniczym bez względu na wiek.

  2. Do ośmiu lat więzienia za informacje sprzeczne z oficjalną narracją.

  Po rozbiciu się statku obcych na planecie Ziemia, nieszkodliwy wirus X został uwolniony do atmosfery ziemskiej.

  Z powodu nieszkodliwego wirusa X, życie na planecie Ziemia straciło co najmniej ćwierć miliarda ludzi.

  Ludzie zaczęli zadawać sobie pytanie, czy WHO to organizacja przestępcza czy zbrodnicza?

  To był tylko sen. Sen na jawie czy jawa we śnie?

 4. Odnośnie sytuacji na linii Palestyna – Izrael. Mój post sprzed ponad 7 miesięcy na kanale Radosław Pyffel, pod filmem o tytule: "Gra Imperiów #33- Szewko&Pyffel. Chiny vs USA na obszarze postsowieckim, Indie, rewolucja w Izraelu?":

  "Dobrze zrozumiałem? Amerykanie dają ciche przyzwolenie na dozbrojenie Palestyńczyków? Nie wierze, po prostu nie wierze xD Ciekawe co zrobi USA aby usadzić na tyłku władze Izraela. Jeszcze bardziej dozbroją Palestyńczyków? Jeśli USA nie zdyscyplinuje Izraela to im się cała układanka na bliskim wschodzie posypie.

  To by był chichot historii, jeśli przez politykę Izraela wobec najbliższych sąsiadów, USA straci swoją uprzywilejowaną pozycję w świecie xD Jeśli założyć, że Brzeziński miał rację pisząc swoje książki, to USA będzie musiało non stop starać się aby wyjąć Iran z układu Iran-Rosja-Chiny. Jeśli zatem Palestyńczycy zostaliby dozbrojeni, to wtedy Izrael nie będzie mógł się skupić w 100% na Iranie xD

  Jeśli moje spekulacje okażą się rzeczywistością, to by był jeden z największych plot twist-ów w historii świata, zaraz po tym gdy Związek Sowiecki przeszedł na stronę aliantów xD

  Edit: Doszedłem do wniosku, że to raczej może się rozwinąć w kierunku statek St. Louise 2.0."

  Przypominam. Post sprzed ponad 7 miesięcy. Pisałem też inne posty ponad 2 lata temu odnośnie sytuacji na linii Palestyna-Izrael i dokładnie to się teraz dzieje, na terenie Palestyny okupowanej przez Izrael. Przypominam. Posty pisane jeszcze zanim wybuchła obecna faza wojny na Ukrainie. Fragmenty postów z okolic czerwca 2021 roku:

  Fragmenty moich postów pod filmem "Czy Izrael przetrwa na Bliskim Wschodzie? – Jacek Bartosiak i Piotr Zychowicz" na kanale Historia Realna. Podkreślam. Są to fragmenty postów które napisałem w czerwcu 2021 roku:

  "Nie wpadłeś na pomysł, że dla USA lepiej jest dalej finansować izraelskie siły zbrojne tylko po to aby zachować twarz ? Nie wpadłeś na pomysł, że gdyby przestali finansować izraelskie siły zbrojne to w oczach "sojuszników" utraciliby wiarygodność ? Przecież, gdyby przestali finansować izraelskie siły zbrojne w TYM MOMENCIE to momentalnie upadłby Pax Americana. Natomiast gdyby doszło do inwazji na Izrael i Izrael zostałby zalany rakietami i podbity w 48h to wtedy "Iran" działa na zasadzie faktów dokonanych. Czyli dokładnie taka sama historia jak w przypadku Polski i inwazji Rosji na nasz kraj. W jednym i drugim przypadku zarówno "Iran" w Izraelu jak i Rosja w Polsce zaraz by się zatrzymali i od razu oferowali warunki pokoju. Jestem przekonany, że w jednym i drugim przypadku USA przystałoby na proponowane warunki. Jestem przekonany, że w przypadku podbitej Polski pierwszym krajem w NATO, który zgodziłby się na wszystkie warunki jakie oferowałaby Rosja byłaby Francja w tandemie z UK i USA. Natomiast gdy Izrael zostanie podbity to juz wtedy nie bedzie zadnego uzasadnienia aby USA finansowało armie Izraela. Oczywiście w mediach zrobią odpowiedni PR jak to chcieli pomóc ale odległość i mimo, że "na prawdę" chcieli pomóc to nie mieli fizycznej możliwości dotrzeć na czas. Chce przypomnieć, że USA wycofują się z bliskiego wschodu. Z Afganistanu ponoć mają się wycofać oficjalnie "najn – elewen " 2021 r ( swoją drogą lubię takie symboliczne smaczki 😀 i to rozumiem, okrągła rocznica, równe 20 lat ).

  Mówiąc o "inwazji Iranu" nie mam na myśli bezpośredniej inwazji przez ten kraj. Po co ? To jest bez sensu. Lepiej sprzedawać broń i tym sposobem uzbroić drugą stronę w konflikcie Izrael – Palestyna. Nawet bym się nie zdziwił gdyby sprzedawali im broń " na krechę" albo na tzw "zeszyt" aby gdy zmieni się władza na terytorium Palestyny, już mieć nowe elity w swojej kieszeni. Elity, które będą posłuszne Iranowi i będą wykonywać jego wolę w tym regionie. Po drugie wątpię aby Chiny po ujawnionej umowie jaką podpisały z Iranem o wartości przekraczającej 400 MLD USD, pozwoliły aby Iran bezpośrednio angażował się w jakiekolwiek konflikty. To by bezpośrednio zagrażało interesom Chin w tamtym regionie więc takie rozwiązanie odpada. Przecież Iran tą umową z Chinami tak na dobrą sprawę załatwił sobie nietykalność. Od momentu zawarcia tej umowy USA już nie może od tak sobie wejść do Iranu. Powiem więcej. Iran poza Palestyną ma wiele opcji wokół Izraela, za pomocą których może uderzyć w Izrael pośrednio, nie brudząc sobie przy tym rąk.

  Izrael dokładnie zdaje sobie z tego sprawę, że tak będzie. Właśnie dlatego szukają innych punktów podparcia niż USA. Właśnie dlatego obrót na Rosje i Chiny. Zdajesz sobie z tego sprawę, że Izrael zwracając się w stronę Chin i Rosji jednocześnie daje innym krajom do zrozumienia, że USA nie są w stanie zapewnić im bezpieczeństwa MIMO nieustannego finansowania izraelskich sił zbrojnych przez USA ? Czy do Ciebie dociera co oznaczają te ruchy Izraela ?"

  "Odnośnie IDF i żelaznej kopuły. Nie jakość a ilość i absolutnie ŻADNA KOPUŁA nie da rady. Dajmy przykładowo, że zostaje odpalone 10 000 rakiet jednocześnie i "tylko" 10% dociera do celu. Czyli tyle ile podało państwo Izrael. Izrael stwierdził, że żelazna kopuła jest w 90% skuteczna. Niech tylko 10% z tych 10 000 dosięgnie celu i można wypowiadać się o Izraelu w czasie przeszłym. Po drugie nie jestem co do tego przekonany czy przy tak zmasowanym ataku żelazna kopuła osiągnęłaby skuteczność na poziomie 90%. Obstawiam, że system żelaznej kopuły po prostu by się załamał."

 5. Walczą ze sobą Bankierzy Żydowscy z oligarchami ktorzy zdeponowali w nich swoje niebotyczne fortuny tego swiata zwycięzcą będzie ten kto skutecznie ich że sobą skłucił i doprowadzi do skutecznego unicestwienia spadkobierców nawet tych nienarodzonych odziedziczy po nich schedę i będzie beneficjentem. Więc czekamy na rozwój wydarzeń, graczy jest wielu wygra ten kto zagra wabank.

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj