Kłamstwo PiS: Podatki są w Polsce niskie. FAKT: Na tle regionu mamy najwyższe podatki! Najwyższy czas skończyć z tym łupieniem Polaków. Podatki naprawdę mogą być proste i niskie, trzeba tylko chcieć i umieć zreformować system podatkowy tak, byśmy wszyscy mogli rozwijać się i bogacić w przyjaznym otoczeniu gospodarczym. A Konfederacja chce i potrafi to zrobić!

Nasz pakiet ustaw podatkowych pozwoliłyby na największe w historii uproszczenie i obniżenie podatków! Ustawy dotyczące podatku dochodowego mogą zostać uproszczone z obecnych 521 stron do 42 stron! A wraz z tym 10-krotnym uproszczeniem idzie też obniżka podatków w postaci kwoty wolnej od podatku jako 12-krotności pensji minimalnej, likwidacja drugiego progu podatkowego czy likwidacja podatku od oszczędności. Proponujemy też m.in. dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, by skończyć z tym haraczem uderzającym przede wszystkim w drobny biznes.