Kiedy tylko pomyślimy, że przeciwnicy Konfederacji niżej już nie mogą upaść – przeciwnicy Konfederacji udowadniają, że jednak mogą.

Ostatnio ktoś inteligentny inaczej postanowił podszyć się pod Konfederację. I zaczął wysyłać maile z pseudoprawniczymi pogróżkami do właścicieli kanałów youtube’owych, na których pojawiają się nagrania naszych konferencji prasowych, przemówień sejmowych i tak dalej.

Załączam fragment pogróżek poniżej. Sformułowanie „koncesja na publikowanie wizerunku” mrozi krew w żyłach – za każdym razem, kiedy ktoś tak strasznie kaleczy język prawniczy, gdzieś na świecie umiera mała panda.

Niektórzy twórcy po otrzymaniu takiego maila odezwali się do nas i szybko otrzymali wyjaśnienie sytuacji. Domyślamy się jednak, że równie dużo jest takich, którzy tego nie zrobili, więc do wszystkich zainteresowanych wysyłamy ten komunikat:
1. Maile z pogróżkami to oszustwo i to nie Konfederacja je wysyła!
2. Ze wszystkich materiałów publikowanych w mediach społecznościowych Konfederacji można legalnie i bezpłatnie korzystać, kopiować, wycinać ulubione fragmenty, publikować na swoich kanałach. Codziennie mówimy publicznie o ważnych sprawach i zależy nam, żeby te treści rozchodziły się jak najszerzej.

Gdyby ktokolwiek miał wątpliwości, czy i w jaki sposób może skorzystać z jakiegoś materiału Konfederacji, może zawsze napisać mailowe zapytanie na adres naszego biura prasowego albo na moją skrzynkę poselską.

A geniuszowi, który uznał podszywanie się pod Konfederację za dobry pomysł, już przygląda się nasz dział prawny.

Proszę o udostępnienie tego wpisu, żeby dotarł do wszystkich zainteresowanych!