KARY ZA ZBYT NISKĄ SPRZEDAŻ AUT ELEKTRYCZNYCH W WIELKIEJ BRYTANII Wielka Brytan…

Podobne

Udostępnij

[ad_1]
KARY ZA ZBYT NISKĄ SPRZEDAŻ AUT ELEKTRYCZNYCH W WIELKIEJ BRYTANII❗

🇬🇧Wielka Brytania, pomimo że poza UE, to również forsuje walkę z samochodami spalinowymi. Brytyjczycy również od 2035 roku wprowadzają zakaz sprzedaży samochodów spalinowych. Będą do tego jednak używać dodatkowych instrumentów przymusu.

🚗💰Od 2024 roku Wielka Brytania wprowadza kary dla producentów samochodów za zbyt niską sprzedaż aut elektrycznych oraz wodorowych. Każdy producent będzie zobowiązany sprzedawać minimum 22% tego typu pojazdów. Jeśli ten pułap nie zostanie osiągnięty, za każdy sprzedany samochód spalinowy producenci zapłacą 15 tys. funtów (ponad 75 tys. zł) oraz 9 tys. funtów (ponad 45 tys. zł) za pojazdy dostawcze. Nikogo nie interesuje realne zainteresowanie klientów.

⛔Co gorsze, wskaźnik obecnych 22% będzie wzrastał do 80% w 2030 roku oraz 100% w 2035 roku. Producenci zostaną w ten sposób zmuszeni do podnoszenia cen samochodów spalinowych, aby zmniejszyć ich konkurencyjność na tle elektryków.

Efekt ideologii klimatystów jest tragiczny dla przeciętnego człowieka. Rosnąć będą ceny energii, podróżowania, transportu towaru, czy ogrzewania. Przerzuci się to ostatecznie na wyższe ceny produktów dostępnych na sklepowych półkach. 🇪🇺Unia Europejska może chcieć również korzystać z wymysłów brytyjskich w celu szybszego wyparcia aut spalinowych z europejskich, w tym polskich ulic.

Wprowadzanie aut elektrycznych lub wodorowych na rynek nie ma nic wspólnego z postępem technologicznym czy obiektywnymi uwarunkowaniami ekonomicznymi. Jest to administracyjne
wymuszanie na społeczeństwach odejście od samochodów spalinowych. Całkowicie nierealne jest zastąpienie samochodów spalinowych elektrycznymi. Do tego brakuje nie tylko potrzebnych do produkcji baterii surowców, ale też konieczne jest zwielokrotnienie produkcji prądu do zasilenia milionów nowych samochodów elektrycznych.

❌Nie dla zakazu aut spalinowych❗

kary za zbyt niską sprzedaż aut elektrycznych w wielkiej brytanii wielka brytan...
[ad_2]

137 osób polubiło posta

Źródło

spot_img