Jeżeli Ukraina chce wprowadzić zakaz wwozu polskich owoców i warzyw, to należy j…

Podobne

Udostępnij

Jeżeli Ukraina chce wprowadzić zakaz wwozu polskich owoców i warzyw, to należy ją zapytać, co myśli o polskim zakazie wywozu broni i amunicji na Ukrainę.

Rozważyłbym też remont lotniska w Jasionce i torów kolejowych z Rzeszowa na wschód.

Ukrainie chyba zbyt dobrze idzie na wojnie z Rosją, jeżeli chce teraz wywołać wojnę handlową z Polską.Źródło

27 KOMENTARZE

  1. coś Pan Mentzen zaczyna ćwierkać z innego klucza… Dobra rada: reagowanie na ruchy przeciwnika to za mało, musi Pan te ruchy przewidywać i się do nich przygotowywać. Wydawało mi się, że jest Pan ekonomistą więc pewnie pan słyszał o wykorzystywaniu szans, unikaniu zagrożeń i zmiennym otoczeniu. Proste i niskie podatki ok, ale do tego dobrobytu jeszcze Polacy muszą dożyć. Niech Pan nie marginalizuje ludzi którzy znają historię i geopolitykę tylko niech się Pan od nich uczy.

  2. bez możliwości eksportowania płodów rolnych gospodarka Ukrainy leży. Zamykając taką możliwość Polska de fakto przyłacza się do nazistowskiej rosji. Ja rozumiem obawy rolników ale wina znowu leży po stronie rządu. Minęło ponad 550 dni wojny a gdzie jest rozbudowane przejście kolejowe? Gdzie jest terminal przeładunkowy. Polscy urzędnicy niższego szczebla już rok temu to proponowali i co zrobił pissowski rząd? Nic! Dużo bicia piany! Sporo rzeczy robionych pod publiczke i malo konkretow! Na kolejowym tranzycie ukrainskich plodów rolnych zarobilo by PKP Cargo i polskie porty. Niestety brakuje infrastruktury, która moglaby byc jakby w pore sie za to ktos wzial. Tak wiec rozumiem stanowisko Ukrainy.

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj