Jeśli jakieś zjawisko chce się zwalczyć, tak jak nielegalną imigrację, to się uszczelnia granicę, a nie tę nielegalną imigrację instytucjonalizuje i zmusza państwa członkowskie do jej finansowania. Pakt o migracji i azylu nie jest niczym innym jak pozbawieniem kompetencji w tym zakresie państw członkowskich bez podstawy traktatowej. Unia Europejska wychodzi poza swoje kompetencje po raz kolejny, w kolejnej sprawie, po raz kolejny Polacy zostają oszukani! Przypomnijmy, że jak wchodziliśmy do Unii Europejskiej, mówiono, że kwestie migracyjne, kwestie związane z bezpieczeństwem będą wyłącznie w kompetencjach państw członkowskich. Jest to kolejna sprawa obok energetyki i wielu innych, która okazała się po prostu zwyczajnym kłamstwem.

1. Panie Marszałku Krzysztofie, wszystko to co się dzieje od kilku lat to przecież robota masonerii i każde państwo powinno samo rozwiązać ten problem we własnym zakresie. Jak chcą być państwem niewolników wykonującycm grzecznie i biernie i na klęczkach wszystkie ich dyrektywy to coż niech sobie zakładają sami kajdany. Najlepsza opcja to POLEXIT. Odbieranie prawa veta Polakom to tym samym jest to anulowanie umowy stowarzyszającej , która przecież sama im to prawo dawała.