Jednym ze sposobów na zredukowanie biurokracji w Polsce jest oparcie państwa i administracji publicznej na nowoczesnych technologiach. Dzięki temu możemy zredukować ilość dokumentów, papierów i formalności, co oczywiście przyspieszy procesy w administracji i zaoszczędzi czas pracownikom oraz obywatelom. W Estonii już wprowadzono takie rozwiązanie, które jest doskonałym przykładem sukcesu. To pokazuje, że takie rozwiązanie jest możliwe, a efekty oszczędności mogą sięgać nawet 2% produktu krajowego brutto.

Polska powinna podjąć działania w celu wprowadzenia nowoczesnych technologii w administracji publicznej. To pozwoli usprawnić funkcjonowanie urzędów i zredukować ilość dokumentów, co będzie korzystne zarówno dla pracowników, jak i dla obywateli. Skutki oszczędności, podobne do tych w Estonii, są warte tego wysiłku.

~~~

Zbliżają się wybory! Jeśli podoba Ci się moja działalność publiczna, serdecznie zapraszam Cię do wsparcia mojej kampanii wyborczej. Jest wiele sposobów, w jakie możesz pomóc, a szczegóły znajdziesz na stronie: www.jacekwilk.com

Twoje wsparcie będzie niezwykle cenne i pozwoli na jeszcze skuteczniejsze działanie na rzecz naszej wspólnej sprawy.