„Janusz, SPASIBA!”. Kowalski wybiegł na mównice. Wpadł w furię po słowach Zembaczyńskiego

Poseł KO Witold Zembaczyński zaatakował Janusza Kowalskiego za to, że zasiadał w radzie nadzorczej polsko-rosyjskiej spółki. – Janusz, spasiba – krzyknął polityk. Kowalski następnie wybiegł na mównicę i zaatakował ojca polityka KO. Interweniować musiał Krzysztof Bosak.

Poseł Koalicji Obywatelskiej Witold Zembaczyński zarzucił PiS „rozwijanie dywanu przed Federacją Rosyjską”.

– Tylko w 2023 roku, za waszych rządów, doszło do zarejestrowania 84 podmiotów białoruskich w roli firm transportowych oraz 5 podmiotów rosyjskich. A potem te firmy transportowe, przed którymi rozwijaliście czerwony dywan z czerwoną gwiazdą, brały udział w blokowaniu polskiej granicy, protestach na granicy, realizując agendę Kremla – mówił.

Zaatakował także Janusza Kowalskiego, który będąc w PGNiG zasiadał w radzie nadzorczej EuRoPol Gazu, spółki polsko-rosyjskiej, która zarządzała polską częścią gazociągu jamalskiego.

– Janusz Kowalski w spółce należącej w ok. 50 proc. do rosyjskiego Gazpromu zarabiał, według mediów, ok. 60 tys. zł miesięcznie – mówił Zembaczyński. – Janusz, spasiba (po rosyjsku „dziękuję” – red.) – krzyknął poseł.

Kowalski atakuje ojca Zembaczyńskiego. „Jest mi wstyd”
W trybie sprostowania głos zabrał następnie Kowalski.

– Jestem dumny, że pracowałem w PGNiG i wyrzuciłem wszystkich Ruskich, których za czasów PO trzymaliście. Jestem dumny, że pracowałem w PGNiG i zbudował zespół, który wywalczył 6 mld zł od Gazpromu – mówił Kowalski.

Jest mi wstyd, że pana ojciec, prezydent z PO, chciał sprzedać E.on-owi, niemieckiemu partnerowi Gazpromu, 53 proc. akcji Energetyki Cieplnej Opolszczyzny. Twój tato… – mówił Kowalski, atakując byłego prezydenta Opola Ryszarda Zembaczyńskiego. Wtedy mikrofon wyłączył mu prowadzący obrady wicemarszałek Krzysztof Bosak.

– Panie pośle, panie pośle, panie pośle… – mówił Bosak, jednak Kowalski kontynuował swoją tyradę. Wicemarszałek następnie pouczył posła, że udzielił mu głosu wyłącznie w trybie sprostowania, a nie w celu personalnego ataku innego polityka.
#polityka #sejm #kowalski

🔔🔔🔔 Subskrybuj Nasze Kanały 🔔🔔🔔
🔶🔶🔶 Kanał Wirtualna Polska: @wp-pl
🔶🔶🔶 Kanał Wirtualna Polska News: @WirtualnaPolskaNews
🔶🔶🔶 Kanał Didaskalia: @didaskaliaWP
🔶🔶🔶 Kanał Pomysł na Dom: @pomyslnadom
🔶🔶🔶 Kanał Pudelek: @pudelektv
🔶🔶🔶 Kanał Telewizja WP: @telewizjawp6950
🔶🔶🔶 Kanał Klatka po klatce: @klatka.po.klatce
🔶🔶🔶 Kanał Sportowe Fakty: @WPSportoweFaktyYT
🔶🔶🔶 Kanał Vibez: @vibezPL-hv3wp
🔶🔶🔶

#Janusz #SPASIBA #Kowalski #wybiegł #mównice #Wpadł #furię #słowach #Zembaczyńskiego

1. Kilka spostrzeżeń.
    1. Tak jak inni komentujący podkreślają to zwykły cyrk za nasze pieniądze. Moje dziecko w żłobku lepiej się zachowuje niż nasi posłowie na Sejm.

2. Do "WP", państwa nagłówki są co najmniej irytujące. "Wpadł w szał", "wbiegł na mównicę"?? Czy oglądamy to samo nagranie?

3. Jak długo jeszcze będziemy się dawać obrażać tym wszystkim na wiejskiej? Tam się nic nie robi oprócz dyskusji kto jakiej jest płuci, kto jest agentem, i kto więcej ukradł. Każdy z nich kradnie i niech się tym zajmują odpowiednie służby a nie kolejne chore komisje za które oczywiście wszyscy mają dodatki do pensji.

WSZYSCY WON.

2. Znanie języka lub języków nie świadczy o zdradzie, sposób w jaki próbuje się tłumaczyć młot Kowalski raczej o tym że mu się wydaje zrobić wrażenie i zachukać kogoś, typowo gdy się sra ze strachu w gacie! Ja się też uczyłam rosyjskiego 🤷‍♀️ pewnie jestem zdrajcą 🥳🤣🤣🤣