Jako kandydat na posła postuluję obniżenie lub całkowite usunięcie akcyzy. Chcia…

Podobne

Udostępnij


Jako kandydat na posła postuluję obniżenie lub całkowite usunięcie akcyzy. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na bardziej fundamentalną kwestię – co to takiego jest akcyza? Otóż jest to podatek od luksusu, który nakłada się na towary takie jak wódka, papierosy, benzyna, samochody i… energia elektryczna. Wydaje się, że prąd to jeden z największych luksusów, których możemy używać, co zdecydowanie nie przystoi nam w obecnych czasach. Przecież można zrezygnować z energii elektrycznej, siedzieć przy świeczkach i może dzięki temu urodzi się więcej dzieci.

Szanowni państwo, to nie nowość, że rządy starają się wbijać nam do głów, że musimy działać bardziej „ekologicznie” poprzez wprowadzanie opłat i pakietów klimatycznych. Jednakże należy zadać sobie pytanie, jaki jest prawdziwy cel tych działań? Czy rzeczywiście chodzi o ochronę środowiska i przyszłych pokoleń, czy może bardziej o to, by państwa słabsze i biedniejsze zostały pozbawione swojej energii i musiały kupować ją za granicą?

Ta polityka opłat emisyjnych i pakietów klimatycznych wydaje się być po prostu kolejną taktyką, by uzyskać jeszcze większą kontrolę nad ludźmi i ich życiem. Parafrazując klasyka, „pragniemy bronić Ziemi i jej obywateli przed zmianami klimatu, ale róbmy to za cenę wyzysku i ekonomicznej degradacji”.

Jest to nie do zaakceptowania, musimy stanąć w obronie naszych wolności i praw. Jako ludzie mamy prawo do własnej energii, do decydowania o naszym życiu i przyszłości. Dlatego nie dajmy sobie wmówić, że ta polityka ma na celu cokolwiek innego niż podporządkowanie sobie nas, naszej energii i naszych portfeli.

~~~

Zbliżają się wybory! Jeśli podoba Ci się moja działalność publiczna, serdecznie zapraszam Cię do wsparcia mojej kampanii wyborczej. Jest wiele sposobów, w jakie możesz pomóc, a szczegóły znajdziesz na stronie: www.jacekwilk.com

Twoje wsparcie będzie niezwykle cenne i pozwoli na jeszcze skuteczniejsze działanie na rzecz naszej wspólnej sprawy.Źródło

spot_img