JABŁOŃSKI vs. RADZIEJEWSKI: UKRAINIE NIE PRZYSŁUŻY SIĘ KONFLIKT Z POLSKĄ

Podobne

Udostępnij

🎉 17 października Nowa Konfederacja obchodzi swoje 10-te urodziny, które wspólnie z Wami chcemy świętować w Kinogramie przy Fabryce Norblina! DOŁĄCZ DO WYDARZENIA! 👉
🔔 RUSZYŁA PRZEDSPRZEDAŻ PIERWSZEGO POLSKIEGO WYDANIA – „ASTROPOLITIK. KLASYCZNA GEOPOLITYKA W ERZE KOSMICZNEJ”:
👉 SPRAWDŹ DWUTYGODNIK ZAGRANICZNY: CHIŃSKIE SPOWOLNIENIE GOSPODARCZE TO MIT:
📰 CZYTAJ TEKST ROBERTA KURASZKIEWICZA: ATAK HAMASU ZASKOCZYŁ IZRAEL:
🔴 WSZYSTKIE TREŚCI NK CZYTASZ I OGLĄDASZ TERAZ ZA DARMO DZIĘKI WSPARCIU DARCZYŃCÓW. ZOSTAŃ JEDNYM Z NICH!:

⏩ Wspieraj bezpośrednio nasz kanał YT poprzez przycisk „wesprzyj” pod dowolnym filmem i otrzymuj bonusy: bit.ly/3JGeXDh
🔔 SUBSKRYBUJ NOWĄ KONFEDERACJĘ: 🔔
🔴 ODWIEDŹ KSIĘGARNIĘ NK:

„Możliwe, że w optymistycznym scenariuszu Rosja nie odbuduje się przez 10-20 lat, a w tym najbardziej optymistycznym, że dojdzie tam do Wielkiej Smuty i zmiany, która przebuduje nie tylko sposób myślenia tzw. elit rosyjskich, ale także społeczeństwa. To jest jednak, niestety, bardzo złudna idea. Sytuacja dotycząca naszego bezpieczeństwa musi być oceniania na pewnej osi czasu. Gdyby Rosja nie zaatakowała Ukrainy i miała ciągle tak duży potencjał, jak jeszcze 23 lutego 2022 roku, groźba ataku na Polskę byłaby z pewnością większa w rozumieniu jego skutków.” – mówi Paweł Jabłoński, gość cotygodniowej rozmowy w cyklu ”Pomówmy realnie”!

Paweł Jabłoński – prawnik i urzędnik państwowy, od 2019 podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz pełnomocnik Rządu RP ds. Inicjatywy Trójmorza.

Materiał został nagrany 10.10.2023

🔔 SPRAWDŹ KSIĄŻKĘ ROBERTA KURASZKIEWICZA „ŚWIAT W CIENIU WOJNY”:

🔔 ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z WSZYSTKIMI TREŚCIAMI NK:

⏩ Wspieraj Nas również na Patronite. Zostań naszym patronem:

Nasze media:
👍 Facebook:
👍 Twitter:
👍 LinkedIn:

🔴 WSPIERAJ NOWĄ KONFEDERACJĘ:

#Jabłoński #Radziejewski #pomówmyrealnie #wybory2023 #politykazagraniczna #PiS #ZjednoczonaPrawica #patronite

żródło

25 KOMENTARZE

  1. To o czym ten pan mówił to na pewno nie jest ani polityka długofalowa ani transakcyjna ale życzeniowa. Można powiedzieć, że powiedział wprost, że liczy się na wdzięczność w przyszłości. Na pytanie o członkostwo zamiast np Włoch nie odpowiedział tylko próbował zrobić propagandę sukcesu z niczego. I można krytykować Niemcy za to jak do tematu podchodzili na początku wojny ale właśnie potem mieli i mają do dzisiaj długofalowe korzyści które wynikły z wcześniejszej transakcyjnosci. Jedyne z czym się mogę zgodzić to, że jeżeli na początku wojny byśmy się troszkę bardziej nie poświęcili to dzisiaj nie było by czasu nawet pisać tego komentarza bo albo bym mógł dostać rakietą rosyjską albo właśnie bym gdzieś strzelał do Ruska. Ale po miesiącu trzeba było wystawić fakturę na zimno i ciach bayera. A oprócz tego nadając pesel za free Ukraińcom socjal emerytury etc. Oraz wszelkie faworyzowanie ich względem Polaków w szkołach szpitalach u lekarzy w urzędach etc zniszczyli długofalowe relacje wewnątrz państwa między nami. Bo dlugofalowosc wynika poniekąd z transakcyjnosci. A Ukraińcy to wiedzą. Zresztą mają nawet powiedzenie w swojej kulturze „kidać łocha”. Czyli jak ktoś jest słaby to trzeba go jak „frajera” traktować… i stosują to również w polityce o czym mówił pan Parafianowicz…. Podsumowując…. Za klasykiem… Niestety uwierzył w własną propagandę.

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj