Igrzyska Olimpijskie w Polsce są jedną z ostatnich rzeczy, jakich nam potrzeba. …

Igrzyska Olimpijskie w Polsce są jedną z ostatnich rzeczy, jakich nam potrzeba.

Za nimi są już tylko wojna z Rosją, bezwarunkowy dochód podstawowy i realizacja programu Lewicy.

1. Jeśli chodzi o wojnę z Rosją nawet nie tę militarną, to konfederacja straciła szansę by siedzieć cicho. Medialne bicie piany razem z innym partiami, nazywanie Putina terrorystą przekreśliło szansę na zbudowanie pokojowych relacji. I nie ma znaczenia czy morderca jest Putin, Busch, czy ten kto wydał rozkaz bombardowania Jugosławii Politycy muszą zachować umiar, nie być dyplomatołkami powtarzającymi cytaty z pasków godzinowych telewizji propagandowych. Pan tego umiaru nie zachował. Jeśli nie jest pan w stanie zachować umiaru i dyplomacji to proszę odpowiedzieć na pytanie czy prezydenci USA to też terroryści czy ich bomby są lepsze a może zabijanie palestyńskich dzieci to nie jest terroryzm?

2. Ja się zastanawiam, jak Sławomir Mentzen chce rozwiązać problem dystrybucji Pareto w dochodach. W końcu znanym i udowodnionym jest to, że 50% wartości dodanej w organizacji tworzy pierwiastek z ilości pracowników. A z nich znowu pierwiastek robi połowę. Więc niecałe 5% obywateli jest odpowiedzialne za 25% wartości dodanej. Na górze to wygląda nawet fajnie. Na dole mniej. Z czego ma żyć te dolne 10%, które nie potrafi koperty złożyć w pół tak, żeby to było przydatne? Jak sztuczna inteligencja zmieni te stosunki? Może na przykład połowa obywateli nie będzie przydatna do niczego?
    To jak panie Mentzen? To dobry czas na takie dywagacje, czy nie bardzo?

3. Jak z resztą się zgodzę, tak kwestia BDP jest trochę problematyczna. Może nie, że dla wszystkich, bo to przesada, jednak zdarza się często, że np. młode osoby zaraz po szkole, czy studiach przez długi czas nie mogą znaleźć pracy przez absurdalne wymagania dotyczące doświadczenia, którego oczywiście nie zdobędą, bo nikt nie przyjmie, bo brak doświadczenia i kółko się zamyka. Moim zdaniem w takich sytuacjach, jeśli osoba faktycznie poszukuje pracy, ale nie moze znaleźć coś takiego powinno być, żeby ludzie mieli chociaż na jedzenie itd.