Ewa Zajączkowska: Warszawiacy mają dość terroru aktywistów: składamy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przez terrorystów z Ostatniego Pokolenia przestępstw: terroryzmu oraz działania jako zorganizowana grupa przestępcza.

Na mocy prawomocnego wyroku Sądu Krajowego w Monachium grupa klimatyczna Ostatnie Pokolenie została uznana za zorganizowaną grupę przestępczą. Czas na podobny wyrok w Polsce.

#ChcemyŻyćNormalnie! Chcemy bez problemów dojeżdżać do pracy, do szkół, odwożąc nasze dzieci, do szpitali!

Lewica zazwyczaj jest odklejona od rzeczywistości, ale tu przykleja się do jezdni i skutecznie utrudnia ludziom życie.

1. W sensie osoby w ramach protestu blokują drogi? Jak na przykład przewoźnicy, którzy blokowali drogi, albo rolnicy, którzy też blokowali drogi?
    Widzę, że politycy Konfederacji jak zwykle stosują tutaj podwójne standardy i jedne protesty blokujące drogi wspierali, kiedy protestująca grupa cieszyła się poparciem społecznym i były perspektywy wzrostu słupów poparcia, a w przypadku protestów tej grupy, która poparciem społecznym już się nie cieszy, to nagle ci sami politycy ronią krokodyle łzy nad losem ludzi, którzy muszą zawieźć dzieci do szkoły i jechać do pracy, a droga jest zablokowana.

To są podwójne standardy. Jak zwykle. Jakoś nie przypominam sobie, aby politycy Konfederacji skrytykowali zablokowanie przejazdu karetki przez protest rolników, więc wygląda na to, że dla polityków Konfederacji nie jest problemem zablokowanie drogi, tylko to, czy blokująca drogę grupa cieszy się społecznym poparciem, na którym można coś ugrać w wyborach, czy też takim poparciem się nie cieszy i wtedy takie blokowanie drogi nagle staje się terroryzmem.

PS. Aktywiści z „Ostatniego Pokolenia” organizują takie chuligańskie hucpy właśnie po to, aby zwrócić na siebie uwagę. Jak ktoś uważa takie działania za szkodliwe (bo są szkodliwe), to najlepiej jest je przemilczeć, zamiast zwiększać rozpoznawalność takich aktywistów, bo to jest właśnie cel ich wybryków. Ale chyba właśnie o to politykom Konfederacji chodzi, prawda? Zwiększyć rozpoznawalność takich aktywistów i w ten sposób zachęcać ich do dalszych chuligańskich wybryków, aby móc później mobilizować elektorat poprzez straszenie wspólnym wrogiem?