Ewa Zajączkowska: Czyli tak: Ukraina dogadała się z Niemcami ws. bezcłowego handlu ukraińskimi produktami rolno-spożywczymi, europejski rynek stanął otworem przed ukraińską żywnością. Do tego Ursula von der Leyen mówi o akcesji Ukrainy do UE.

Od samego początku ostrzegaliśmy, czym skończy się zbyt uległa polityka Polski wobec Ukrainy i teraz dokładnie się to dzieje! Ukraina, dbając o swoje interesy, zapomina o pomocy, jakiej udzieliliśmy tuż po wybuchu wojny.

Drapieżna i ekspansywna polityka Ukrainy właśnie wychodzi na jaw, co jest z jednej strony fenomenem, biorąc pod uwagę fakt, że jest w stanie wojny z Rosją.

Gdzie w tym wszystkim jest Polska? Dobrze wiemy, gdzie. Poprawny politycznie rząd PiS nie jest w stanie poradzić sobie w sytuacji kryzysu, dodatkowo ten kryzys swoimi decyzjami politycznymi potęgując.

Polityka rządu polega na wierze na słowo w jakieś zapewnienia KE, czy Ukrainy. Nigdy za tymi zapewnieniami nie idą czyny. Rząd najpierw godzi się na szkodliwą politykę UE np. w zakresie klimatycznym, czy rolniczym, a potem krzyczy „Olaboga, nie może być tak i nie ma na to naszej zgody”.

Dodatkowo afera wizowa pokazała, że rząd jest pełen ludzi, którzy na tych kryzysach zarabiają. Ktoś zarabia na tym, że nasza sytuacja gospodarcza i społeczna się pogarszają.

Tylko Konfederacja od początku przed tym wszystkim ostrzegała i tylko my mówiliśmy o konsekwencjach takiej polityki.

1. W waszym środowisku tez są tacy , bo jak świat światem zawsze wszelkiej maści szuje kręcą się wokół idealistów. Przykładów jest bez liku. Przynajmniej połowa lub więcej posłów i senatorów była w 2, 3 albo 4 partiach.

2. A ja mam pewne pytanie : gdzie mogę zobaczyć cały materiał z „Konwentu patrychajalnego” (dobrze napisałem?). Widziałem urywek w tv (dokładnie na Polsacie) i nie spodobało mi się to co zostało tam powiedziane. Chciałbym zobaczyć całość bo móc ocenić czy to był tylko urywek wyrwany z kontekstu czy takie macie zdanie o kobietach.