Euroinwigilacja na niespotykaną skalę UE przymierza się do uchwalenia rozporząd…

Podobne

Udostępnij


⚠️Euroinwigilacja na niespotykaną skalę❗

🇪🇺UE przymierza się do uchwalenia rozporządzenia w sprawie zwalczania wykorzystywania seksualnego dzieci online (CSAR). Niech Was nie zmyli nazwa, to rozporządzenie inwigilacyjne.

CSAR przewiduje zakaz szyfrowania treści prywatnych. Co więcej, operatorzy będą zobowiązani do przekazywania służbom bezpieczeństwa naszych wiadomości, zdjęć czy e-maili. 🔒To największa ustawa inwigilująca w historii Europy. A wszystko pod płaszczykiem walki z dziecięcą pornografią.

📣Wśród podmiotów, które lobbowały za tymi rozwiązaniami, możemy znaleźć europejskie media oraz korporacje produkujące sprzęt i oprogramowanie do monitorowania komunikacji internetowej. Europol (organ policyjny UE) zwrócił się nawet do Komisji Europejskiej o niefiltrowany dostęp do danych udostępnianych w ramach rozszerzonego monitorowania komunikacji. Podczas szczytu pomiędzy KE a Europolem nikt się nawet nie zająknął na temat prywatności oraz prawa do prywatności. Nie przewidziano ograniczeń dotyczących późniejszego wykorzystania danych pozyskanych w ten sposób przez służby.

🔴Jest to ustawodawstwo rodem ze Związku Radzieckiego. Jednak dziś rozwój technologii oraz sztucznej inteligencji umożliwia radykalne zwiększenie efektywności totalitarnych metod, które dziś powiela Bruksela.

Dostęp instytucji do naszych prywatnych wiadomości, zdjęć, filmów i innych materiałów powinien być możliwy tylko w wyjątkowych przypadkach. Tymczasem UE przygotowuje przepisy, które całkowicie pozbawią nas prywatności, ponieważ każdy obywatel będzie podlegał kontroli i to w czasie rzeczywistym bez konieczności uzyskania zgody sądu.

Powstrzymajmy zakusy eurokratów❗


37 osób polubiło posta

Źródło

spot_img