EMERYTURY Z ZUS DLA UKRAIŃCÓW Poseł Konfederacji z Katowic, Grzegorz Płaczek p…

Podobne

Udostępnij


EMERYTURY Z ZUS DLA UKRAIŃCÓW 🇺🇦

Poseł Konfederacji z Katowic, Grzegorz Płaczek poinformował, że otrzymał z ZUS wiadomości o dopłatach z kieszeni polskich podatników do emerytur Ukraińców. Jak mówi: ,,Jako poseł Konfederacji oficjalnie informuję, iż… KWOTA DOPŁAT do najniższej emerytury z polskiego Funduszu Ubezpieczeń Społecznych dla obywateli Ukrainy w samym tylko 2022 roku wyniosła: 8,6 mln zł”.
W czasie konferencji prasowej Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak powiedział: ,,[…] rząd Platformy Obywatelskiej zawarł umowę pomiędzy państwem polskim a państwem ukraińskim, dotyczącą możliwości wypłacania emerytur obywatelom, jeżeli pracują w danym państwie. Na mocy tych przepisów ktoś, kto ma ukończony staż pracy i kto był zarejestrowany chociaż przez jeden dzień czy przez jeden tydzień jako pracownik właśnie w Polsce, legalnie, nabywa prawa do minimalnej emerytury, pod warunkiem, że ukończy staż pracy, niezbędny do tego, żeby wypłacać emeryturę.”

Czy potrzebujemy kolejnych dowodów, że ta umowa jest dla Polski szkodliwa? Dlaczego jako Polacy mamy dokładać się do emerytur Ukraińcom❓Może zażądajmy dopłat do emerytur od Czechów?
Umowa podpisana za PO nie została wypowiedziana przez PiS i nic nie wskazuje na to, by kolejny rząd (dla odmiany PO) cokolwiek zrobił w kierunku jej wypowiedzenia…
Wszelkie umowy międzynarodowe muszą charakteryzować się co najmniej zasadą symetrii, jeśli chodzi o bilans korzyści i strat – w innym wypadku powinny zostać wypowiedziane ✋

🇵🇱 Przypomnijmy po raz kolejny: POLSCY politycy MAJĄ realizować POLSKI interes.
Konfederaci są sługami NARODU POLSKIEGO! A PO-PiS? Sami sobie odpowiedzcie…


4 osób polubiło posta

Źródło

1 KOMENTARZ

spot_img
Dołącz do Konfederacji Korony Polskiej
close-link

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj