EKSPERCI I DZIENNIKARZE BĘDĄCY NA MIEJSCU PRZYZNAJĄ RACJĘ KONFEDERACJI: import …

🇺🇦 EKSPERCI I DZIENNIKARZE BĘDĄCY NA MIEJSCU PRZYZNAJĄ RACJĘ 🇵🇱KONFEDERACJI: import z Ukrainy 🛑NIE wspiera obrony przed Rosją, 🛑NIE wspiera ukraińskich rolników, 🛑NIE wspiera zwykłych 🇺🇦 Ukraińców.

ZARABIAJĄ NA NIM OLIGARCHOWIE, a traci polski rolnik‼

✅ Dr Jan Matkowski ze Stowarzyszenia Dziennikarzy na 🇺🇦 Ukrainie zauważa, że jeden ukraiński koncern rolny posiada ziemię równą sumie dwóch największych polskich powiatów‼ Te korporacje, często działające w rajach podatkowych, unikają płacenia podatków. Produkty rolne eksportowane do 🇪🇺 Unii Europejskiej i 🇵🇱 Polski pochodzą głównie od tych dużych koncernów, a nie od indywidualnych rolników, ponieważ na Ukrainie dominują olbrzymie latyfundia, często z udziałem zagranicznego kapitału.

Niestety, 🇵🇱 Polacy dali się podejść propagandzistom, którzy służą interesom agroholdingów i oligarchów. „Jest wojna, więc wszystko dla 🇺🇦 Ukrainy.” Niestety, to tak nie działa. Żaden inny kraj nie jest tak naiwny, jak Polska. Inni się z nas śmieją, a gdy wojna dojdzie tutaj, nie oczekujcie od Niemców, Francuzów czy Włochów podobnego podejścia. Inne kraje potrafią robić politykę i wiedzą, co to interesy. Oni mówią inaczej, niż Polacy: „Jest wojna? Więc wszystko dla… NAS”. Niestety, Polacy lubią stawać na linii strzału, a polskie władze im to ułatwiają.

🇺🇦 Ukraińcy nie zobaczą ani grosza z tego, co zostanie zarobione na imporcie ton zboża i innych towarów. Wszystko to płynie na konta promila elit, które na wojnie dorabiają się milionów. Nie bez powodu te luksusowe samochody, których pełne lawety przejeżdżają przez granicę, znajdują tak wielu nabywców w kraju ogarniętym wojną. Bez popytu by tam nie jechały.

🛑 Musimy przestać dawać się oszukiwać. STOP importowi z Ukrainy, który zabija naszą gospodarkę‼

Podajcie dalej‼

214 osób polubiło posta