Dziś rozmawialiśmy z prezydentem Andrzejem Dudą o resecie konstytucyjnym. Proponujemy zamknięcie sporu o sądownictwo poprzez poprawki do Konstytucji pozwalające przywrócić respektowanie TK, SN i KRS oraz wyłonić tam prawników niezwiązanych z żadną z partii i stron sporu. Szczegóły muszą być przedmiotem kompromisu. Prezydent jest otwarty na naszą inicjatywę i zgodził się delegować swego prawnika do Forum Prawników, które postulujemy powołać w celu uzgodnienia poprawek do Konstytucji. Teraz czas na rozmowy z innymi partiami i z rządem w tej sprawie.

1. W dzisiejszych faktach w tvn padła informacja, Pan Krzysztof Bosak dostał 2 miejsce w kategorii bzdura roku w temacie ocieplenia klimatu mówiąc że naukowcy się spierają w tej dziedzinie . Jednocześnie wytypowany przez tą telewizję naukowiec w tej samej relacji powiedział, że człowiek jest odpowiedzialny w ponad 100% za ocieplenie klimatu 🤔🤔🤔. Ktoś mi to wyjaśni? 🤔🤦🤣🤷