Dziś po raz kolejny zabieramy głos w sprawie trwających protestów rolniczych. Konfederacja od początku swojego istnienia solidaryzuje się z rolnikami. Byliśmy obecni na wszystkich manifestacjach rolników w trakcie walki z niszczącą polskie hodowle i eksport mięsa „Piątką dla zwierząt”. Jesteśmy także teraz obecni od początku protestów na granicy.
Te protesty początkowo były protestami branży przewozowej, wspieranymi na jednym z przejść granicznych przez rolników z Podkarpacia, następnie rozwinęły się do rangi chyba największych, od kiedy pamiętamy, protestów rolniczych, których kulminacja ciągle przed nami. Nasi posłowie wielokrotnie jeździli wspierać rolników i wewnątrz kraju, i na granicę – będziemy to wsparcie kontynuować.

Polska jest eksporterem żywności. Polska ma pozostać producentem żywności. Niezależnie od tego, co komu się wydaje w Brukseli, Kijowie, czy jakiejkolwiek innej stolicy! To jest kwestia naszych interesów, naszego bezpieczeństwa żywnościowego, a nawet naszych wartości konstytucyjnych, o czym, zdaje się, mało kto w tej chwili pamięta.

1. Kiedyś w socjalizmie nie było dopłat,ale nie było UE. Teraz jest Unia, są protesty we wszystkich krajach. Jest dostawca spoza UE Ukraina, która ma ich wszystkich zastąpić . Skąd będzie żywność? Z Ukrainy.Nie ma naszej żywności, będzie obca poza wyborem.

2. Już w samorządowych Konfederacja powinna ogólnie 20-25 % zgarnąć głosów 🫵 widać co wcześniej PiS a obecnie koalicja KO -PSL-SLD -2050 robi z nami ! Czas wyborcy póki szansą zagłosować normalnie i mieć tą normalność

3. Solidaryzujmy się z rolnikami, ale pamiętajmy jednocześnie, że większość z nich z własnej, nieprzymuszonej woli wybrała sobie swoich oprawców przy urnie wyborczej.

Ani PiS, ani uśmiechnięta koalicja Tusk/Kosiniak/Hołwonia nie kryli się ze swoimi pro-ukraińskimi i anty-polskimi zapędami.