Dziś obchodzimy 76. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego. Konfederacja Koron…

Podobne

Udostępnij


Dziś obchodzimy 76. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego. Konfederacja Korony Polskiej pamięta i oddaje hołd naszemu wielkiemu polskiemu Bohaterowi 🇵🇱🪔

Rafał Gawenda: 76 lat temu, 25 maja 1948 roku strzałem w tył głowy został zamordowany rtm. Witold Pilecki. Jak łatwo można się domyślić, jego domniemywaną winą była wrogość wobec Polski. A ściślej: Polski Ludowej.

Podobnie jak w przypadku zbrodni na ks. Jerzym Popiełuszce i wielu innych kapłanach oraz bohaterach doby PRL-u, również osoba rtm. Pileckiego była przez lata owiana mgłą przemilczeń i zaniechań. Nawet w czasach, gdy Żołnierze Wyklęci odzyskiwali należne sobie miejsce w polskiej historii, instytucje państwowe nie kwapiły się, by przypomnieć Polsce o Ochotniku do Auschwitz. Być może dlatego, że dla wielu wciąż decyzyjnych ludzi tamtej epoki Pilecki jest postacią zbyt wyrazistą. Jak to mówią, budzi „demony patriotyzmu”.

Dopiero dzięki wytrwałej pracy dr Anna Mandrela, Polacy mogli na nowo poznać tego wielkiego bohatera. I to nie tylko z nazwiska i historii, ale także z charakteru. Dr Mandrela odkryła bowiem, że nie tylko nie został wydany przez działaczy Obozu Narodowo-Radykalnego (jak głosił popularny mit), ale stworzyła też swoisty portret psychologiczny rtm. Pileckiego. Kim zatem był Ochotnik do Auschwitz?

Wiemy, że jako „kapitan kawalerii” potrafił walczyć wręcz oraz szablą i znał się na broni palnej. Był także atletycznie zbudowany. Jednak jego prawdziwa siła tkwiła w jego charakterze. Z publikacji dr Mandreli „Duchowość i charakter Witolda Pileckiego” można wyczytać, że w wiek młodzieńczy wkraczał jako nieśmiały, niepewny siebie chłopak, który nie do końca znał swoje miejsce na ziemi. Jednak z drugiej strony odznaczał się wielką wytrwałością w dążeniu do tego, kim marzył, aby się stać. Nie wiadomo czy w godzinie śmierci był tym, kim sobie wymarzył, ale na pewno dzięki swojej wytrwałości w dążeniu do realizacji tego marzenia stał się jedną z najbardziej wyrazistych i niesamowitych postaci w historii Polski.

Jako ułan był wojownikiem. Ale w swojej filozofii życia i filozofii pracy nad własnym charakterem nie pochwalał brutalnej siły. Był natomiast wzorem siły heroicznej, do której kształtowania także zachęcał. Różnica jest taka, że siła brutalna jest łatwa – wystarczy ją wyzwolić. Siła heroiczna wręcz przeciwnie – wymaga okiełznania i zahartowania, ale ostatecznie jest potężniejsza i bardziej wytrzymała od siły brutalnej. Potrzebuje jednak mnóstwa pracy nad sobą.

Witold Pilecki swoją wytrwałością w kształtowaniu charakteru zbliżył się do ideałów rycerstwa średniowiecznego i jako taki może być wspaniałym wzorem dla dzisiejszych chłopców i młodych mężczyzn. W końcu doskonale wiedział czym jest nieśmiałość i niskie poczucie własnej wartości. Rozumiał też co robić, aby stać się mężczyzną, o byciu którym marzył.

Witold Pilecki został zamordowany, jak wielu jego rówieśników, przez ludzi małych, nikczemnych i w gruncie rzeczy bezwartościowych. Ale jego historia, dzięki nieustępliwości dr Mandreli, może być wspaniałym natchnieniem i początkiem pięknej przygody stawania się bohaterem naszych czasów. Wystarczy po nią sięgnąć i dać się zainspirować.

✍️ Tekst: Rafał Gawenda, Sekretarz Generalny Konfederacja Korony Polskiej z okazji 75. rocznicy śmierci rtm. Witolda Pileckiego 🇵🇱

#Pamiętamy #WitoldPilecki #AnnaMandrela
#RafałGawenda #PamiętamyoRotmistrzu
#KonfederacjaKoronyPolskiej #KonfederacjaŹródło

15 KOMENTARZE

 1. Polska do dziś nie zmyła z siebie tej hańby. Potomkowie sądowych zbrodniarzy zasilają licznie elity, potomkowie UBeckich zwyrodnialców chodzą z podniesionymi głowami i wrzeszczą o demokracji. Żałosna ta Polska. Ani śladu honoru.

 2. #Aaron_bushnell
  #gazachildrenunderattack
  #GazaChildren
  #ChildrenInGaza
  #Gaza_Genocide
  #ceasefireingaza #Gaza_is_under_bombardment
  #GazaUnderAttack
  #Gaza
  #FreePalestineGaza
  #Isrealiwarcrimes
  #Gaza_War
  #gazacity
  #IsraeliTerrorism
  #IsraeliApartheid
  #IsraeliOccupation
  #GazaStarving

 3. PRAWDA WAS WYZWOLI MÓWIŁ JP II — A WIĘC PAMIETAJ POLAKU – BÓG Z NAMI – taki napis miał Wermacht na pasie , KOŚCIÓŁ KATOLICKI DAŁ TWOJEJ OJCZYŹNIE POLSCE 123 LATA NIEWOLI I ZABORÓW , KAŻDY POLAK KTÓRY ZGINĄŁ W POWSTANIACH O WOLNOŚC I NIEPODLEGŁOŚĆ TO OFIARA TAKICH ZDRAJCÓW 7-iu biskupów i Prymas należeli do „Targowicy” (w proteście przeciw Konstytucji 3-go Maja) Po nazwisku : – 1. Prymas Michał Jerzy Poniatowski – 2.bp.Chełmski Wojciech Skarszewski, – 3. bp. Żmudzki Jan Stefan Giedroyć, – 4. bp. Poznański Antoni Onufry Okęcki, – 5. bp. Łucki Adam Naruszewicz, – 6.bp. Wileński Ignacy Jakub Massalski, – 7. bp. Inflancki Józef Kossakowski, – 8. bp. Przemyski Michał Sierakowski. O takich kreaturach jak Szczęsny Potocki, Xawery Branicki, czy Seweryn Rzewuski lepiej nie wspominać ! A całej tej bandzie błogosławił i życzył powodzenia na uroczystym połączeniu Targowiczan Litwy i Polski, Papież Pius VI. tzw. Konfederacja Obojga Narodów, TO KOŚCIÓŁ KATOLICKI A W SZCEGÓLNOŚCI NIEJAKI Eugenio Maria Giuseppe Giovanni Pacelli – nazywany później papieżem Hitlera – POMAGAŁ HITLEROWI DOJŚĆ DO WŁADZY A PO WOJNIE TO KOŚCIÓŁ KATOLICKI I WATYKAN POMAGALI NAZISTOM UCIEKAĆ DO KRAJÓW AMERYKI POŁUDNIOWEJ BY UNIKNELI STRYCZKA ZA LUDOBÓJTWO I ZBRODNIE NA LUDZKOŚCI , TO PAPIEŻ JP II CHRONIŁ DEWIANTÓW I ZBOCZEŃCÓW W KOLORATKACH , MUSIMY PAMIETAĆ I BYĆ ŚWIADOMI ŻE PIS CHCIAŁ BY DYREKTORAMI SZKÓŁ BYLI KSIĘŻA A WYCHOWAWCAMI KLAS KATECHECI – POPATRZCIE JAK TYCH BYDLAKÓW CIĄGNIE DO NASZYCH DZIECI , a ani czerwoni komuniści ani faszyści nie gwałcili dzieci jak robią to przedstawiciele boga na ziemi w Polsce i na świecie , no ale przecież cały kościół oparty jest na gwałcie ducha świętego na 12 letniej dziewczynce zwanej Marysią , takie są fundamenty kościoła katolickiego — musimy też pamiętać o tym że , Watykan nie uznał odzyskania niepodległości Polski w 1918 roku. Wiele lat trwało zanim to się zmieniło. A i tak szybciej granice Polski uznała Rosja Sowiecka (1921 rok – Traktat Ryski) niż Watykan – który dopiero po podpisaniu konkordatu (1925 rok – czyli po 7 latach), przyznającego uprzywilejowaną pozycję kościołowi katolickiemu, zauważył, że istnieje taki kraj jak Polska

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj