Działacze nowosądeckiego Ruchu Narodowego interweniują w sprawie nieudanej inwestycji w Starym Sączu o nazwie „Park and ride”, proponując rozwiązania…

🇵 Działacze nowosądeckiego Ruchu Narodowego interweniują w sprawie nieudanej inwestycji w Starym Sączu o nazwie „Park and ride”, proponując rozwiązania, które mogą sprawić, że obiekt będzie użytkowany zgodnie zWyświetl więcej celem, jakiemu miał pierwotnie służyć.
📌 W petycji do Rady Miasta Stary Sącz przedstawiają koncepcję wykorzystania transportu kolejowego, jako alternatywy dla zakorkowanej ul. Węgierskiej. W pobliżu „Park and ride” przebiega linia kolejowa, przy której można wybudować peron dla podróżnych, co zachęciłoby mieszkańców do pozostawiania samochodów i przesiadania się do szynobusów, które znacznie szybciej w godzinach szczytu docierają do Nowego Sącza niż pojazdy drogowe, w tym autobusy.
❗ Niestety „Park and ride” to jedna z wielu inwestycji w regionie, której bezmyślny rozmach i bezużyteczność dziwi. Obiekt kosztował ponad 8 mln zł, a roczne utrzymanie w 2021 r. pochłonęło ponad 50 tys. zł.